سردار حسین اشتری:

اعتبار گذرنامه ها نباید کم تر از ۶ ماه باشد/ افزایش ساعات و مراکز صدور گذرنامه

به گزارش نویدتهران،فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه زائران تنها با استفاده از مدارک معتبر امکان تردد خواهند داشت، عنوان کرد: ساعات و مراکز صدور گذرنامه را افزایش داده ایم و تأکید داریم افرادی که از مدت گذرنامه شان کمتر از ۶ ماه باقی مانده است هر چه سریعتر برای تمدید گذرنامه هایشان به این مراکز مراجعه کنند.

سردار  حسین اشتری در آیین اختتامیه جشنواره ملی چادرهای آسمانی در جمع خبرنگاران در خصوص مراسم بزرگ اربعین اظهار داشت: نیروی انتظامی مانند سال های گذشته آمادگی لازم برای تأمین امنیت تردد زائران را دارد؛ از ماه های گذشته اقدامات اولیه و هماهنگی لازم با مسئولان مربوطه صورت گرفته است.
وی در ادامه گفت: در موعد موردنظر، نیروی انتظامی در مرزها حضور خواهد داشت و توصیه ما به زائران این است که حتما گذرنامه معتبر و ویزای خود را به همراه داشته باشند.
فرمانده ناجا با بیان اینکه زائران تنها با استفاده از مدارک معتبر امکان تردد خواهند داشت، عنوان کرد: ساعات و مراکز صدور گذرنامه را افزایش داده ایم و تأکید داریم افرادی که از مدت گذرنامه شان کمتر از ۶ ماه باقی مانده است هر چه سریعتر برای تمدید گذرنامه هایشان به این مراکز مراجعه کنند.
سردار اشتری افزود: مردم برای اخذ ویزا حتما به سفارتخانه یا کنسول گری های مجازی که از سوی مسئولان عراقی اعلام شده مراجعه کنند، چرا که مراکز غیر از موارد اعلامی فاقد اعتبار می باشند.
فرمانده ناجا خاطر نشان کرد: در سال های گذشته سه مرز رسمی شلمچه، مهران و چزابه برای تردد زائران آماده سازی می شد که در سال جاری براساس توافقات صورت گرفته با دولت عراق مقرر شد مرز خسروی نیز برای تسهیل تردد زائران اربعین حسینی (ع) با امنیت کامل بازگشایی شود.
وی اظهار داشت: همان طوری که ملاحظه کردید آیین اختتامیه چادرهای آسمانی که به همت نیروی انتظامی در دومین سال متوالی خود بود برگزار شد ، امروز در خدمت مهمانان ، نخبگان و مسئولان در این عرصه بودیم.
سردار اشتری با اشاره به اقدامات پیشگیرانه و رویکرد اجتماعی نیروی انتظامی در این عرصه، گفت: براین اساس ما معتقدیم که این اقدامات بسیار حائز اهمیت است و همه مردم عزیز و خانواده های محترم، می توانند با هم همکاری می کنند.
فرمانده ناجا بیان داشت: واقعیت امر این است که عفت عمومی در جامعه ما زیاد است و همه مردم ، جوانان، دختران و پسران ما معتقد هستند که باید عفت عمومی را رعایت کنند و بحمدالله این همکاری و همدلی بین مسئولان و دستگاه ها و خصوصا مردم عزیز ما وجود دارد.
این مقام عالی انتظامی کشور افزود: ما از مسئولان مربوطه این حوزه که ۲۶ دستگاه هستند توقع بیشتری داریم که طبق قانون و مصوبات شورای عالی فرهنگی و کمیسیون هایی که برگزار شده ، در امرعفاف و حجاب وظایف خود را به نحو احسن انجام بدهند، ما معتقدیم نیروی انتظامی آخرین ایستگاه در اجرای این امر است.
سردار اشتری ادامه داد: به دلیل آنکه بعضی از دستگاه ها وظایف خود را به درستی انجام نمی دهند، نیروی انتظامی ورود کرده و کارهایی انجام می دهد که براساس قانون، وظایف ذاتی خود مسئولان است.
سردار اشتری در پایان خاطر نشان کرد: ما امیدواریم تمام دستگاه های مختلف سهم خود را به درستی انجام دهند و کمتر شاهد ورود نیروی انتظامی در این عرصه باشیم و اگر دستگاه های مختلف در اجرای وظایف خود کوتاهی کنند نیروی انتظامی براساس قانون وارد عمل می شود.