دكتر جهانگيري:

اشتغال و معيشت مردم از اولويت هاي دولت است

به گزارش نویدتهران،معاون اول رييس جمهور به منظور افتتاح و بهره برداري از چند طرح صنعتي،معدني و نيروگاهي وارد استان يزد شد.

دكتر اسحاق جهانگيري صبح امروز (شنبه) پس از ورود به فرودگاه يزد از سوي استاندار و جمعي از مديران ارشد استاني مورد استقبال قرار گرفت.
معاون اول رييس جمهور قرار است در اين سفر طرح توليد فولاد يك ميليون تني و واحد بخار نيروگاه سيكل تركيبي ۵۰۰ مگاواتي چادر ملو را افتتاح كند.
افتتاح نيروگاه خورشيدي ۱۰ مگاواتي، افتتاح واحد بخار نيروگاه سيكل تركيبي ۴۸۴ مگاواتي تابان و شركت در نشست شوراي اداري استان يزد از ديگر برنامه هاي دكتر جهانگيري در اين سفر يكروزه خواهد بود.
گفتني است وزراي نيرو،‌دادگستري،‌ صنعت، معدن و تجارت و رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در اين سفر همراه معان اول رييس جمهور هستند.
معاون اول رييس جمهور همچنين در بدو ورود به فردگاه يزد در گفتگو با خبرنگاران مردم استان يزد را مردمي سخت كوش و پشتوانه اي عظيم براي انقلاب توصيف كرد و گفت: مردم اين استان هم در دوران پيروزي انقلاب اسلامي و هم پس از استقرار جمهوري اسلامي ايران، پشتوانه اي براي كشور بوده اند.
دكتر جهانگيري استان يزد را از كانون هاي اصلي توسعه كشور برشمرد و با بيان اينكه اين استان استعداد بينظيري در بخش معادن فلزي و غير فلزي دارد، افزود: بخش صنعت استان يزد با اتكا به بخش خصوصي از پيشرفت هاي بسيار خوبي برخوردار بوده است البته محدوديت هايي نيز نظير محدوديت منابع آب وجود دارد كه بايد براي اين مسئله فكري شود.
وي در ادامه سخنان خود با تبريك ايام دهه مبارك فجر به مردم استان يزد خاطر نشان كرد: در اين سفر چند واحد بزرگ صنعتي و نيروگاهي افتتاح خواهد شد و سپس در جلسه شوراي ادار ي استان، مسائل اصلي را با مديران استان مورد بررسي قرار خواهيم داد.
دكتر جهانگيري با اشاره به اينكه شهر يزد بعنوان يك اثر جهاني به ثبت رسيده است،‌ اين رويداد را يك افتخار بزرگ براي كشور دانست و با تاكيد بر اينكه بايد در اين زمينه برنامه ريزي دقيق تري داشته باشيم گفت : در اين سفر از بافت شهري يزد بازديد خواهيم كرد و اميدوارم بتوانيم براي توسعه اين مناطق برنامه ريزي كنيم.
معاون اول رييس جمهور تصريح كرد: مردم ايران بايد بدانند كه ايران يكي از كانون هاي اصلي توسعه است و علاقمندان زيادي چه در داخل كشور چه در خارج از كشور هم در بخش خصوصي و هم در بخش دولتي سرمايه گذاري در ايران را آغاز كرده اند و در همين يكي دو هفته اخير طرح هايي كه توسط رييس جمهور و معاون اول وي به بهره برداري رسيده،‌ براي يك كشور در يك دوره كوتاه افتخار آميز است.
وي ادامه داد: در همين مدت كوتاه بيش از ۱۵ هزار ميليارد تومان طرح صنعتي فقط در ۲ ـ ۳ استان افتتاح شده كه البته همين شتاب در بقيه استان هاي كشور نيز وجود دارد و سرعت فعاليت در سطح كشور افزايش پيدا كرده است.
دكتر جهانگيري با بيان اينكه دغدغه هاي مختلف مردم نظير گراني، اشتغال ،‌آب و محيط زيست در دستور كار دولت قرار دارد گفت: دولت بصورت جدي به اين مسائل مي پردازد .
معاون اول رييس جمهور افزود: مسئله اشتغال‌، معيشت و رفاه مردم جزو اولويت هاي دولت است و دولت با جديت اين مسائل را پيگيري مي كند كه يكي پس از ديگري مرتفع شده و آثار آن نيز آشكار خواهد شد.