هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال؛

استقلال۳-۲پیکان

تیم فوتبال استقلال در هفته نوزدهم لیگ برتر به مصاف پیکان رفت که این دیدار با پیروزی شاگردان علیرضا منصوریان به پایان رسید.

تیم فوتبال استقلال در هفته نوزدهم لیگ برتر از ساعت ۱۶:۴۵ امروز (جمعه) در ورزشگاه آزادی به مصاف پیکان رفت و با نتیجه ۳ بر ۲ به پیروزی رسید.

به گزارش نوید تهران،شاگردان علیرضا منصوریان با این پیروزی ۳۱ امتیازی شدند و در رتبه چهارم جدول باقی ماندند.

نیمه اول

دقیقه ۱۱: سیاوش یزدانی به دلیل خطا پشت محوطه جریمه روی علی قربانی با کارت قرمز مستقیم داور جریمه شد.

دقیقه ۱۳ (گل): پس از دو دقیقه توقف بازی به خاطر تصمیم جنجالی داور، امید ابراهیمی ضربه ایستگاهی را به زیبایی زد که به زیر طاق دروازه پیکان چسبید و گل اول استقلال را رقم زد.

دقیقه ۱۴: مجید جلالی خیلی زود دست به تعویض زد و سید مهران موسوی را به جای ماهان رحمانی به زمین فرستاد.

دقیقه ۲۰ (گل): ضربه فوق‌العاده سیامک نعمتی از پشت محوطه جریمه به دور از دستان سید مهدی رحمتی به گل تساوی تیم ۱۰ نفره پیکان تبدیل شد.

دقیقه ۲۷: ضربه پای چپ وریا غفوری از پشت محوطه جریمه پس از برخورد به پای مدافع پیکان تغییر مسیر داد و نزدیک بود که وارد دروازه شود اما توپ به کرنر رفت. رحمان احمدی تلاش زیادی کرد خود را به توپ برساند که موفق نشد.

دقیقه ۳۴: مرتضی آقاخان از داور مسابقه کارت زرد گرفت.

دقیقه ۳۸: ارسال پیکانی‌ها به محوطه جریمه در یک رفت و برگشت مقابل پای سید مهران موسوی قرار گرفت که ضربه زمینی او را رحمتی جمع کرد.

دقیقه ۴۲: ضربه گادوین منشا با اشتباه زکی‌پور همراه بود اما توپ با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقیقه ۴۵: حمله استقلالی‌ها با ضربه محکم بهنام برزای در محوطه جریمه همراه شد اما رحمان احمدی به زیبایی توپ را دفع کرد.

نیمه دوم

دقیقه ۴۷: زانوی امیرحسین صادقی روی خط محوطه جریه به سر علی قربانی برخورد کرد اما داور مسابقه دستور به ادامه بازی داد.

دقیقه ۴۹: علی قربانی در محوطه شش‌قدم با یک ضربه بغل پا می‌توانست دروازه پیکان را باز کند اما رحمان احمدی به زیبایی در دو مرحله، توپ را جمع کرد.

دقیقه ۵۹ (گل): شوت امید نورافکن پس از برخورد به پای مدافع پیکان تغییر مسیر داد و از بالای دستان احمدی وارد دروازه شد.

دقیقه ۶۴: ضربه مرتضی آقاخان از روی ضربه ایستگاهی در آغوش سید مهدی رحمتی قرار گرفت.

دقیقه ۶۸: گادوین منشا فرصت داشت بازی را به تساوی بکشاند اما ضربه عجیب او از سمت چپ محوطه جریمه با اختلاف زیادی به بیرون رفت.

دقیقه ۷۳: علی قربانی با یک پاس عمقی در موقعیت تک‌به‌تک با دروازه‌بان پیکان قرار گرفت اما رحمان احمدی به زیبایی توپ را جمع کرد.

دقیقه ۷۹ (گل): توپ روی حرکت خوب کاوه رضایی به علی قربانی رسید. ضربه او در حالت درازکش از روی دستان احمدی وارد دروازه پیکان شد.

دقیقه ۸۶: مرتضی آقاخان در محوطه جریمه توسط سید مجید حسینی سرنگون شد و داور یک ضربه پنالتی به سود پیکان اعلام کرد. حسینی یک کارت زرد هم از داور گرفت.

دقیقه ۸۷ (گل): آقاخان پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و توپ را خلاف جهت حرکت رحمتی به گل دوم تیمش تبدیل کرد.

دقیقه ۱+۹۰: سیامک نعمتی هم نام خود را در فهرست اخطاری‌های این بازی ثبت کرد.

دقیقه ۲+۹۰: فرشید اسماعیلی هم کارت زرد گرفت.

ترکیب تیم فوتبال استقلال:

سيد مهدی رحمتی، سيد مجيد حسينی، رابسون جانواريو، وريا غفوری، ميلاد زكی‌پور، اميد نورافكن، اميد ابراهيمی، بهنام برزای (۸۸-لئاندرو پادوانی)، مجتبی حقدوست (۶۱-فرشید اسماعیلی)، كاوه رضايی و علی قربانی (۸۲-میعاد یزدانی).

ترکیب تیم فوتبال پیکان:

رحمان احمدی، سیاوش یزدانی،‌ امیرحسین صادقی، علی حمودی (۸۹-شهریار مغانلو)، لئون هایراپتیان (۷۶-مهدی شیری)، ماهان رحمانی (۱۴-سید مهران موسوی)، محمد صادق بارانی، سیامک نعمتی، ابوالفضل ابراهیمی، مرتضی آقاخان و گادوین منشا.