آیت الله اعرافی خبر داد:

استقبال جوانان برای ثبت‌نام در حوزه‌های علمیه

به گزارش نویدتهران، آیت الله اعرافی در جلسه شورای آموزش حوزه از استقبال جوانان برای شرکت در آزمون پذیرشی حوزه‌های علمیه خبر داد.

آیت الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه در جلسه شورای آموزش حوزه ضمن تبریک مجدد عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات برای اساتید، طلاب و همه مسلمانان و شیعیان جهان، عملکرد آموزشی حوزه‌های علمیه در شرایط کرونایی را درخشان، مستمر و بالنده دانست و بیان کرد: در مدارس سطح یک قریب به ۱۰۰ درصد دروس در أشکال مختلف مجازی و غیرحضوری از ابتدای اسفند و بعضا از فروردین ادامه یافت و در مراکز تخصصی حوزه نیز به خصوص مراکز تخصصی مستقر در شهر مقدس قم قریب به ۸۰ درصد آموزش در قالب‌های مجازی استمرار داشته است.

مدیر حوزه‌های علمیه ضمن تقدیر و تشکر ویژه از اساتید، مدیران و طلاب محترم برای همراهی و ارتقای دانش مجازی حوزه‌های علمیه، شرایط اخیر را نقطه عطفی در تنوع آموزشی و روشی حوزه‌ها دانست و بر ادامه این راهبرد تا عادی سازی شرایط و تثبیت و نهادینه سازی آن تاکید کرد.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه عملکرد دروس خارج و سطوح عالی را نیز مطلوب و ارزشمند دانست و اضافه کرد: برخی اساتید سطوح عالی و درس خارج به شکل مجازی، بعضی دیگر به شکل تلفیقی از حضوری و غیرحضوری و بعضا نیز با ارائه فعالیت‌های پژوهشی و اخذ مقالات، تدریس را ادامه دادند و از اساتیدی که با رعایت دستور العمل‌ها کلاس را بازگشایی کردند نیز تشکر ویژه داشتند.

آیت الله اعرافی ضمن ارائه تحلیلی از وضعیت پذیرشی حوزه‌های علمیه برای سال جدید تحصیلی، از استقبال مشهود جوانان و علاقه‌مندان برای آزمون پذیرشی حوزه‌های علمیه خبر داد و بیان کرد: با آنکه بیش از دو هفته تا پایان زمان ثبت‌نام باقی مانده، تعداد ثبت‌نام کنندگان به اندازه سال قبل شده و پیش‌بینی می‌شود با افزایش و استقبال جوانان و علاقه‌مندان به تحصیل مکتب اهلبیت‌ علیهم‌السلام در حوزه‌های علمیه مواجه باشیم و لازم است از هم‌اکنون اقدامات اجرایی جهت برگزاری کیفی آزمون، با رعایت ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی آغاز شود.

عضو فقهای شورای نگهبان در پایان گفت: در خلال چند سال گذشته تاکید بر کیفی‌گزینی، استعدادسنجی و شناسایی داوطلبان دارای انگیزه‌های قوی، توانا و علاقه‌مند از سیاست‌های کلان پذیرش در حوزه‌های علمیه بوده است.