سردارحسین اشتری:

استفاده بهینه از امکانات و توجه به حراست از بیت المال به مفهوم اقدام انقلابی و جهادی

به گزارش نویدتهران، فرمانده نیروی انتظامی بر لزوم ایجاد سرعت و تحول در روند پشتیبانی و آمادی متناسب با پیچیدگی و حساسیت مأموریت های پلیس تأکید کرد و گفت: استفاده بهینه از امکانات موجود و توجه به حفظ و حراست از بیت المال به مفهوم اقدام و عملکرد انقلابی و جهادی است.

سردارحسین اشتری در دوازدهمین گردهمایی معاونان و مدیران آماد و پشتیبانی رده های ناجا با تبریک فرا رسیدن چهلمین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و با اشاره به حضور پرشور و گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن، اظهار داشت: باید از مردم عزیز، شریف و همیشه در صحنه به خاطر این حضور پرشکوه تشکر و قدردانی کرد که به تعبیر مقام معظم رهبری؛  22 بهمن امسال تماشایی خواهد بود  ، این مراسم و راهپیمایی با حضور گسترده و میلیونی مردم به واقع   تماشایی   بود و این حضور پرشور و شعور موجب دلگرمی دوستداران انقلاب و ناامیدی دشمنان نظام شد.

وی افزود: مردم ولایتمدار ایران اسلامی همواره در اعلام پشتیبانی از نظام و انقلاب در صحنه حضور دارند و این حضور و پشتیبانی مردمی باعث عزت و غرور نظام و انقلاب است.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) و با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این گردهمایی به ویژه سردار  رحمت اله محمدی معاون آماد و پشتیبانی ناجا، گفت: ان شاء الله دستاورد این همایش و گردهمایی موجب پیشرفت در امور و تحقق اهداف باشد.

سردار اشتری در ادامه با اشاره به نقش موثر و خطیر معاونت آماد و پشتیبانی ناجا در تحقق اهداف و موفقیت مأموریت ها، بیان کرد: یکی از یگان هایی که کمتر در معرض دید است اما همواره شاهد تلاش و اقدامات مطلوب آن هستیم ؛ معاونت آماد و پشتیبانی ناجا است، انصافا در این معاونت اقدامات مثبت و شایسته ای صورت گرفته و باید این روند را با قدرت ادامه دهیم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور اضافه کرد: توقف در حرکت ؛ “خسران” در پی دارد بنابراین باید برای رسیدن به پیشرفت ، در مسیر ابتکار عمل و بهره مندی از تکنولوژی های روز در کنار توجه به دانش و تخصص ، حرکت کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم کارنامه معاونت آماد و پشتیبانی ناجا را ارزیابی و بررسی کنیم ، باید بگویم با توجه به امکاناتی که در اختیار این یگان قرار گرفته ، معاونت مزبور اقدامات مطلوبی انجام داده و نمره خوبی می گیرد اما باید به این اندازه بسنده نکرد و پیشرفت روزافزون را مد نظر قرار داد.

وی با تأکید بر لزوم ایجاد سرعت و تحول در روند پشتیبانی و آمادی متناسب با پیچیدگی و حساسیت مأموریت های پلیس ، خاطر نشان کرد: “نوآوری” و “ابتکار عمل ” شرط لازم برای رسیدن به موفقیت است، بنابراین باید در کنار به کارگیری نیروی انسانی متعهد ، متخصص و با دانش ، نوآوری و ابتکار عمل را نیز مد نظر قرار داد.

این مقام ارشد انتظامی بر ضرورت برگزاری جلسات “اندیشه ورزی” با حضور صاحب نظران و متخصصان حوزه انتظامی برای بهره مندی از ایده های کاربردی و خلاقانه تأکید کرد و افزود: باید از امکانات و ظرفیت های موجود ، استفاده حداکثری ببریم، چرا که این رویکرد موجب افزایش بهره وری و اثربخشی می شود.

وی تأکید کرد: استفاده بهینه از امکانات موجود و توجه به حفظ و حراست از بیت المال به مفهوم واقعی اقدام و عملکرد انقلابی و جهادی است.

سردار اشتری در ادامه با اشاره به موفقیت های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس، بیان کرد: در دوران دفاع مقدس علیرغم کمبود امکانات، با توسل به روحیه جهادی، “فتح الفتوح ها ” داشتیم و این مهم را مرهون همت بلند و روحیه جهادی رزمندگان بودیم، بنابراین باید این الگو و فرهنگ را توسعه و ترویج دهیم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور بر لزوم تعامل با ستاد کل نیروهای مسلح ، وزارت دفاع ، سپاه و ارتش در راستای انتقال و بهره مندی از تجربیات تأکید کرد و گفت: این تعاملات به نتایج مثمرثمری منتج می شود و باعث پیشرفت امور خواهد شد.

سردار اشتری ادامه داد: تزریق تجهیزات و امکانات آمادی و پشتیبانی به رده ها و پلیس های تخصصی باید به موقع و براساس نیازسنجی دقیق صورت بگیرد، در عین حال باید به کیفی سازی تجهیزات و استانداردسازی اقلام وامکانات نیز توجه کرد.

فرمانده نیروی انتظامی با تأکید بر لزوم توجه بر  انضباط مالی  و رعایت دقیق ضوابط اقتصادی – مالی، ادامه داد: نظام مند کردن موضوعات اقتصادی در نیروهای مسلح مورد تأکید مقام معظم رهبری است، بنابراین این مهم به صورت ویژه باید مدنظر قرار بگیرد.