سخنگوی سازمان غذا و دارو اعلام کرد:

استفاده از لوگوی سازمان غذا و دارو در تبلیغات شبکه‌های ماهواره‌ای غیر قانونی است

به گزارش نویدتهران،سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: مجوزی برای استفاده از لوگوی این سازمان برای تبلیغ هیچ‌یک از محصولات سلامت‌محور در شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان صادر نشده است.

دکتر شهرام شعیبی با بیان این که فرآورده های سلامت‌محور شامل؛ دارو، مواد غذایی، آرایشی، بهداشتی، مکمل ها و تجهیزات پزشکی هستند، عنوان کرد: تبلیغات محصولات از جمله فرآورده های آرایشی و بهداشتی و مکمل ها در شبکه های ماهواره ای با لوگوی سازمان غذا و دارو غیرمجاز و ممنوع است.

وی افزود: شبکه‌های ماهواره‌ای با سوء استفاده از مجوزهای بهداشتی ملی و بین المللی مانند تائیدیه های WHO، FDA، وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو؛ محصولات آرایشی و بهداشتی و مکمل هایی را تبلیغ می کنند که برخی از آنها ممکن است فاقد اصالت تولید بوده و حتی تقلبی باشند که مصرف آن ها برای سلامت مصرف کنندگان مخاطره آمیز است.

سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه این سازمان اکیدا مصرف فراوده هایی که در شبکه‌های ماهوراه ای فارسی‌زبان تبلیغ می شود را توصیه نمی کند، عنوان کرد: مردم برای اطمینان از ایمنی و سلامت محصولات، می توانند با مراجع ذی صلاح مانند معاونت های غذا و دارو یا داروسازان مورد اعتماد خود قبل از خرید مشورت کنند.