آیت الله العظمی مکارم تأکید کردند:

استفاده از برنامه‌های مذهبی برای مقابله با رواج فساد

به گزارش نویدتهران،حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: رسانه های مفسد برای تخریب عقاید مسلمانان به‌ویژه جوانان تلاش های زیادی می کنند؛ بنابراین، باید در مقابل آنان ایستاد و در این عرصه باید از ظرفیت های حرم حضرت معصومه سلام الله علیها، مسجد مقدس جمکران و حوزه علمیه استفاده کنیم.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار معاون فرهنگی آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به اینکه یکی از افتخارات مردم قم، وجود مضجع شریف حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیهاست، اظهار داشتند: در روایات نیز بر این واقعه بشارت داده شده که چنین مسئله ای واقع خواهد شد.

ایشان به مقام حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها اشاره کردند و افزودند: اهمیت زیادی به زیارت و مقام آن حضرت داده شده است، در زیارت آن حضرت از تعابیر بلند و مؤکدی درباره مقام کریمه اهل‌بیت(ع) استفاده شده است که نشان‌دهنده مقام بزرگ ایشان است.

این مرجع تقلید عنوان کردند: در زمانی که فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها در قم به ‌خاک سپرده شد،‌ برکات آن نیز شامل این شهر شده و اکنون قم نیز به عنوان یک شهر جهانی شیعه و اسلام است.

ایشان با بیان اینکه قم متعلق به جهان اسلام است، خاطرنشان کردند: بارها به مسئولانی که به نزد من می آیند، گفته‌ام که قم را فقط به عنوان یک شهر ایران حساب نکنید؛ زیرا، قم متعلق به تمام جهان اسلام است و حضور ۱۵تا۲۰میلیون زائر در سال به قم، حجم زیادی از افراد را شامل می شود که شاید زیارت کنندگان خانه خدا در سال به نصف این رقم هم نرسد. بنابراین، وجود زائرانی به این تعداد از مناطق مختلف، مسئله‌ای مهم و قابل توجه است.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه در روایت آمده که قم حرم اهل‌بیت(ع) است، ابراز کردند: در فضایلی که درباره قم و حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها وارد شده است، علم و دانش از این شهر به تمام عالم گسترش پیدا می کند و تمام مردم دنیا پیام دانشمندان این شهر را می شنوند و اکنون می بینیم در آن مسیر پیش می رویم که این از برکات کریمه اهل‌بیت (س) است.

ایشان تصریح کردند: در دنیای اسلام، کانون علمی مانند حوزه علمیه قم وجود ندارد. در مدینه، ریاض و حتی الازهر، جمعیتی در این حدود، در حوزه های علمیه آنان نیست و این افتخار در سایه حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها نصیب شهر قم شده است.

این مرجع تقلید عنوان کردند: تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت‌(س) و همکاران باید از برنامه‌های فرهنگی شب ارتحال کریمه اهل‌بیت(س)، نتیجه‌گیری فرهنگی داشته باشند و زائرانی که به این مکان مقدس می آیند، نباید دسته خالی برگردند.

ایشان تأکید کردند: برنامه های فرهنگی ویژه‌ای می توان در فرصتِ مناسبت‌های مختلف از جمله در رحلت حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها، سالروز ورود آن حضرت و در دهه کرامت برگزار کرد و آثار آن نیز منتشر شود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کردند: اکنون روزی است که رسانه های مفسد برای تخریب عقاید مسلمانان به ویژه جوانان تلاش های زیادی می کنند؛ بنابراین، باید در مقابل آنان ایستاد و به سهم خود تلاش و فعالیت کنیم. همچنین باید از ظرفیت‌های حرم حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها، مسجد مقدس جمکران و حوزه علمیه در این عرصه استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه برنامه‌های فرهنگی نباید محدود شود، ابراز کرد: باید بر نسل جوان و زنان به ویژه درباره حجاب، فعالیت‌های ویژه‌ای انجام داد.