آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

استعفای سعد حریری نشان از نقشه دشمن برای کشور‌های اسلامی داشت

به گزارش نویدتهران،خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به استعفای سعد حریری از نخست وزیر لبنان گفت: این موضوع نشان داد که دشمن چقدر طراحی می‌کند و برای کشور‌های اسلامی نقشه می‌ریزد.
آیت‌الله محمد امامی کاشانی در خطبه‌های امروز نماز جمعه تهران، ضمن تسلیت به بازماندگان زلزله کرمانشاه گفت: زلزله کرمانشاه کشور را عزادار کرد. از خداوند متعال برای شما صبر می‌خواهیم و خدای متعال انشالله در برابر آن صبر، به شما پاداش‌هایی در دنیا و آخرت مرحمت خواهد کرد.

آیت الله امامی کاشانی ضمن تشکر از ملت ایران برای ارسال کمک به زلزله‌زدگان، خاطرنشان کرد: همچنین از دولت، نهادها، شهرداری، اوقاف و سایر بخش‌ها برای کمک به زلزله‌زدگان تشکر و قدردانی می‌کنیم و این جای قدردانی دارد که مردم ما اینقدر مهربان و علاقه‌مند به کمک هستند.

وی با اشاره به استعفای سعد حریری از نخست وزیر لبنان گفت: این موضوع نشان داد که دشمن چقدر طراحی می‌کند و برای کشور‌های اسلامی نقشه می‌ریزد.

خطیب نماز جمعه تهران اضافه کرد: دشمن می‌کوشد کشوری، چون لبنان که آرام است را متشنج کند و در پی آن منطقه را به تشنج بکشاند. اما به حول و قوه خداوند مردم لبنان بیدارند، طوایف لبنان بیدارند لذا ما تمجید و تشکر می‌کنیم از آن‌ها، علی الخصوص سید حسن نصرالله، رهبر حزب الله که با آن بیان خوبشان گفتند: وقتی سعد حریری به لبنان بیاید همه استقبال خواهند کرد؛ لذا این کار به معنای خنثی کردن توطئه آل سعود و صهیونیست بود.
وی تأکید کرد: اتحاد و وحدت مردم لبنان یک یادگار بزرگ و با ارزش است که باید حفظ شود.

آیت الله امامی کاشانی با تأکید بر اینکه اکنون زمان خیلی حساسی است و باید وحدت خود را حفظ کنیم، گفت: باید ملت‌های مسلمان وحدت و انسجام خود را حفظ کنند چون دشمنان می‌خواهند ما به دوران جاهلیت برگردیم در حالی که ندای پیامبر اسلام این بود که به آن دوران برنگردیم و به همین دلیل انسجام و وحدت وظیفه امروز مسلمانان است.حتی ملت‌هایی که حکام شروری مثل آل سعود دارند نیز به مسئله وحدت توجه کنند و باید همه در همه جای دنیای اسلام انسجام خود را مدنظر قرار دهند.

امام جمعه موقت تهران در پایان گفت: در کشور ما ولایت فقیه محور است و سنگ آسیابی است که آسیاب بر دور آن می‌چرخد و این ایثار و فداکاری و شهامت و شجاعت و لبیک یاحسین و زینب‌ها دشمن را عقب می‌زند و مأیوس و خانه‌نشین می‌کند.