وزیر آموزش‌وپرورش در افتتاح پنجمین المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای؛

از اهداف المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای این است که رقابت گروهی شکل بگیرد

به گزارش نویدتهران،وزیر آموزش‌وپرورش در افتتاح پنجمین المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای مطرح کرد: با برگزاری المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای رقابت‌های فردی جای خود را به رقابت‌های گروهی خواهد داد.
سید محمد بطحایی ضمن قدردانی از تلاش همکاران تربیت‌بدنی در مدارس، اظهار کرد: امروز این مراسم نمادین در دبستان شاهد حضرت خدیجه سلام‌الله علیها برگزار می‌شود و هم‌زمان در مدارس سراسر کشور، دوره دیگری از المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای را آغاز می‌کنیم.

وی افزود: در برنامه‌های آموزش‌وپرورش تربیت‌بدنی موضوع بسیار مهمی است که باید فعالیت‌های تربیت‌بدنی و آمادگی جسمانی در مدارس به‌ویژه در مدارس دخترانه تقویت شود و در این خصوص جای کار بسیار زیاد است.

وزیر آموزش‌وپرورش بابیان اینکه یکی از سیاست‌هایی که در آموزش‌وپرورش بر اساس سند تحول بنیادین این است که شایستگی‌ها و اختیارات مدارس افزایش پیدا کند، خاطرنشان کرد: با مدرسه محوری می‌توان مسائل و مشکلات را چاره‌سازی کرد و در امور مدرسه باید خلاقیت به کار گرفته شود تا محیطی شاد و بانشاط برای دانش آموزان فراهم شود.

بطحایی تصریح کرد: خانواده‌ها مجموعه عظیمی از توانمندی‌ها هستند که این پتانسیل و ظرفیت زمانی به کار گرفته می‌شود که مدارس اختیارات بیشتری داشته باشند و اولیا شما دانش آموزان ظرفیت ارزشمندی هستند که باید همسو با فعالیت‌های مدرسه به کار گرفته شوند تا مدرسه‌ای شاد و علمی داشته باشیم.

وی در ادامه افزود: المپیادهای ورزشی از آن دسته فعالیت‌هایی است که همه امکانات مدرسه را در اختیار دانش آموزان قرار می‌ دهد تا توانمندی‌های مدرسه در حوزه تربیت‌بدنی دانش آموزان به کار گرفته شود.

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به اهداف المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای گفت: از اهداف المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای این است که رقابت گروهی شکل بگیرد و رقابت‌های فردی حذف شود و برای آموزش‌وپرورش فعالیت‌ها و رقابت‌های گروهی ارزشمندتر است. رقابت‌ها باید جمعی باشد و ماهیت المپیادها تأکید بر این اصل مهم دارد تا دانش آموزان باهم شکست و پیروزی را تجربه کنند و باهم زندگی کنند، ورزش کنند و یاد بگیرند.

بطحایی با بیان اینکه در المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای باید تمهیداتی به کار گرفته شود که همه دانش آموزان و نه تنها برگزیدگان رشته‌های ورزشی خاص در مسابقات و فعالیت‌ها شرکت کنند، گفت: از همکاران دوره ابتدایی می‌خواهم تا در المپیادهای درون مدرسه‌ای همه دانش آموزان حضورداشته باشند و درزمینه ای که استعداد و توان دارند در رشته‌های ورزشی شرکت کنند و معلمان باید این زمینه نخبگی و استعداد را شناسایی کنند.

بطحایی در پایان گفت: المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای تحرک، نشاط و شادابی در مدارس را تقویت می‌کند و مدرسه را به خانه دوم تبدیل می‌کند تا دانش آموزان از باهم بودن احساس شادی کنند.

گفتنی است دانش‌آموز فعال، مدرسه‌ی شاد، جامعه‌ی سالم شعار پنجمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای است.