حجت‌الاسلام والمسلمین نوری زاده:

ارتقای سطح معلومات مذهبی روستاییان از وظایف سازمان تبلیغات اسلامی است

حجت‌الاسلام نوری زاده، یکی از وظایف سازمان تبلیغات اسلامی را آگاهی بخشی و بصیرت افزایی دینی، فرهنگی روستاییان برشمرد.

حجت‌الاسلام سید ناصرالدین نوری زاده، با اشاره به فعالیت 152 روحانی مستقر در روستاها و شهرک های استان تهران گفت: ارتباط مستمر بین مبلغین دینی و ساکنان روستاها، موجب رفع بسیاری از مشکلات شده است.

به گزارش نویدتهران،حجت‌الاسلام نوری زاده، افزود: روحانیون مستقر علاوه بر اجرای مراسم مذهبی همچون اقامه نمازهای جماعت و بیان احکام شرعی، در نشست با اقشار مختلف به‌ویژه جوانان، به سؤالات دینی، اقتصادی و فرهنگی مخاطبان پاسخ می دهند.

ایشان، تصریح کرد: اجرای گفتمان های دینی در موضوعات متنوع مورد نیاز گروه های سنی مختلف، همچون آسیب های اجتماعی و راه های پیشگیری از معضل اعتیاد و طلاق، آشنایی با سبک زندگی اسلامی، عفاف و حجاب، مهارت های زندگی، انتخاب دوست مناسب، از جمله برنامه هایی است که با هدف رشد و ارتقای معلومات روستاییان برگزار می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران، برگزاری جلسات مشاوره خانوادگی، اجتماعی به منظور بهبود زندگی و معیشت اهالی روستا و نیز ارتباط با مسئولین شورای اسلامی روستا، دهیاران و بخشداران با هدف هم اندیشی و اجرای طرح های اقتصادی و مورد نیاز روستاها را از دیگر اقدامات روحانیون مستقر برشمرد.

نوری زاده، به اجرای برنامه های مناسبتی در ولادت و شهادت ائمه معصومین علیهم السلام با هدف آشنایی عموم مردم با سیره زندگی فردی، اجتماعی و اخلاقی و الگو گیری از منش خاندان عصمت و طهارت توسط روحانیون اعزامی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران اشاره کرد.

حجت‌الاسلام نوری زاده، برگزاری جلسات جزء خوانی قرآن کریم، جشن میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع)، ویژه برنامه لیالی قدر را از اقدامات روحانیون مستقر در ماه مبارک رمضان عنوان کرد.