وزیر کشور :

ارتقای بهره‌وری و کارآمدی در استانداری‌ها اعتماد عمومی را افزایش می‌دهد

به گزارش نویدتهران،وزیر کشور با تاکید بر ارتقای بهره‌وری در استانداری‌های سراسر کشور گفت: ارتقای بهره‌وری و عملکرد مناسب و کارآمد، باعث افزایش اعتماد عمومی در جامعه می‌شود.

احمد وحیدی در نشست مدیران ارشد توسعه و منابع انسانی استانداری‌های سراسر کشور افزود: معاونت توسعه و منابع انسانی محرک اصلی فعالیت سایر معاونت‌ها است و اگر این معاونت کارکردش را به خوبی انجام دهد، ساختارهای تابعه استانداری‌ها قوی و منسجم عمل خواهد کرد.
وزیر کشور با اشاره به اینکه امروز نیازمند انسجام و حرکت رو به جلو در استانداری‌های سراسر کشور برای پیشبرد هر چه قوی‌تر گفتمان دولت مردمی حضرت آیت الله رئیسی هستیم؛ اظهار کرد: نخستین مسئولیت معاونت توسعه و منابع انسانی ارتقای بهره وری سازمانی است.
دکتر وحیدی با بیان اینکه بهره‌وری ابعاد متنوعی دارد؛ تاکید کرد: بهره‌وری در حوزه مالی و هزینه کرد، بهره‌وری فیزیکی، تدارکاتی و عملکردی باید مورد توجه معاونان توسعه منابع انسانی استانداری‌ها باشد.
وی خاطر نشان کرد: باید در نظر داشته باشیم که ارتقای بهره‌وری سازمانی به افزایش اعتماد عمومی و همچنین جلب مشارکت بیشتر اجتماعی در توسعه استان‌ها می شود.
وزیر کشور با بیان اینکه برای تقویت اعتماد عمومی و ارتقای عملکرد سازمانی نیازمند بهره‌وری دانشی هستیم؛ گفت: باید از آخرین دستاوردهای علمی و مدیریتی برای تقویت خدمات رسانی به جامعه استفاده کرد.
تقویت مجاری ارتباطی با مردم از دیگر محورهای مورد اشاره وزیر کشور در نشست امروز بود و ادامه داد: باید درِ استانداری‌ها و فرمانداری‌ها همیشه به روی مردم باز باشد و پاسخگوی مسائل و مشکلات مردم باشند.
دکتر وحیدی به ضرورت تحول در نیروی انسانی مجموعه استانداری‌های سراسر کشور اشاره کرد و گفت: در حوزه نیروی انسانی به نیروی جوان پر انگیزه، توانمند، انقلابی و جهادی نیاز داریم و باید کادرسازی لازم در این خصوص انجام شود.
وی سلامت اداری را بسیار مهم دانست و تاکید کرد: یک جنبه مهم سلامت اداری، موضوعات مالی است و در این خصوص باید نهایت دقت و حساسیت در استانداری‌های سراسر کشور در هزینه کردها انجام شود.