رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی:

ارتقاء سواد رسانه‌ای، لازمه کاهش جرایم فضای مجازی است

به گزارش نویدتهران،رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی در میزگرد علمی و تخصصی پلیس گفت: پلیس فتا استان همواره در راستای پیشگیری از جرایم فضای مجازی اقدام به برگزاری دوره های آموزشی مختلف کرده است.
سرهنگ مصطفی نوروزی با بیان اینکه تمام پرونده‌هایی که در حوزه فضای مجازی تشکیل می‌شود مهم و حساس است بیان کرد: بر این اساس پرونده‌هایی که به پلیس فتا ارجاع می‌شود، به دقت و در نخستین فرصت زمانی از سوی کارشناسان مربوطه دنبال خواهد شد.

وی ارتقاء سواد رسانه‌ای را لازمه کاهش جرایم فضای مجازی دانست و افزود: به منظور آگاهی کاربران با تهدیدات فضای مجازی، سایت پلیس فتا در بخش مرکز فوریت‌های سایبری به صورت آنلاین در تمام ساعات شبانه روز پاسخگوی سوالات شهروندان می‌باشد و شهروندان می‌توانند گزارشات خود را از طریق سایت مذکور به پلیس ارسال کنند.

وی فرهنگ استفاده هدفمند از فن‌آوريهاي نوين را گامی اثر گذار در کاهش آسیب فضای مجازی در نهاد خانواده خواند و گفت: با توجه به رشد و گسترش روز افزون فن‌آوری اطلاعات وارتباطات، در جوامع مختلف بشري، ضروريست فرهنگ استفاده صحيح از فن‌آوري‌هاي نوين نيز درسطح خانواده‌ها نهادينه شده و فرزندان در بستر استفاده از آموزش‌هاي والدین‌، نسبت به مزايا و معايب انواع فن آوري هاي در حال رشد، اطلاعات لازم را كسب نمايند.

سرهنگ نوروزی توفيق در ايمن سازي اطلاعات در فضاي سايبري را منوط به حفاظت از اطلاعات و نظام‌هاي اطلاعاتي در مقابل حملات و در گام نخست آموزش و آشنايي مديران و كاركنان دستگاه‌ها در اين حوزه برشمرد و بر آمادگي پليس استان در حوزه آموزش همگاني تاكيد كرد.

رئیس پلیس فتا استان مرکزی در پایان با دعوت از کاربران درجهت ارتقاء روز افزون دانش خود درباره شبکه‌های اجتماعی عصر جدید گفت: در شبکه‌های اجتماعی، هرگز شهروندان نباید به هویت افراد اعتماد کنند، زیرا هویت‌ها در فضای مجازی همواره نامعتبر و غیرقابل تشخیص می‌باشند.