امیر سرلشکر موسوی در مراسم گرامیداشت شهدای هوافضای سپاه:

ارتش و سپاه دو لبه بُرنده ذوالفقار ولایت هستند

به گزارش نویدتهران،فرمانده کل ارتش گفت: ارتش و سپاه دو لبه برنده ذوالفقار ولایت هستند که توانستند امنیت جامع و بازدارندگی تلافی جویانه در برابر دشمنان ایجاد کنند.

امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم هفتمین سالگرد شهادت سرلشکر پاسدار حاج حسن طهرانی مقدم و شهدای نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: شهید طهرانی مقدم، شهیدکاظمی و یاران شهید آن‌ها در هوا فضا، از مصادیق بارز شجره طیبه هستند که در جنگ اراده‌ها پیروز شدند و پرچم فتح خود را در آخرین خاکریز قبل از سرزمین های اشغالی فرو کوفتند تا در خیز آخر، یکی از مهمترین آرمان‌های انقلاب اسلامی را محقق سازند.

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه قرار نیست اراده انسان‌های بزرگ فقط وقتی که بر روی زمین راه می‌روند نافذ باشد خاطرنشان کرد: شهیدان زند‌ه‌تر از زنده های ظاهری هستند، آن انسانی که راه، مرام، هدف و آرمان‌ شهید را دنبال می کند زنده است و آن جامعه، کشور و ملتی که این‌گونه باشد به حق زنده است و حیات دارد.

وی با تاکید بر این که اصل خود نیروی هوافضا، یکی از ثمرات شجره طیبه شهیدان است، گفت: امروز نام آن برای دشمنان صاعقه رعب و وحشت و برای دوستان بارقه رحمت است و خود نیز شجره طیبه‌ای است که هر روز به اذن خدا ثمره جدیدی را برای جبهه مقاومت عرضه می‌کند. این ها بخشی از ثمراتی است که در فلسفه شهادت نهادینه شده است، ایران سربلند اسلامی با خون شهیدان عزت یافت، سربلند شده و به دیگران نیز حیات بخشید.

امیر سرلشکر موسوی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: در دهه‌های اخیر با پایان یافتن دفاع مقدس، جمهوری اسلامی ایران و به طور کلی جبهه مقاومت در منطقه با تهدیدات گوناگونی در حوزه های نظامی، امنیتی، اقتصادی و سیاسی مواجه بوده است.

وی ادامه داد: فتنه داعش در سوریه و عراق، جنایت مشترک آمریکا و آل سعود در یمن در بعد نظامی، ایران هراسی در خارج و تبلیغات گسترده رسانه ای بوسیله ماهواره‌ها و فضای مجازی در قلمرو فرهنگی و فکری، گسترده ترین تحریم های ظالمانه علیه مردم ایران و اعمال فشارهای ناجوانمردانه سیاسی، تهدیدات بزرگی را بر علیه جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرد، اما با وجود تنوع و گستردگی تهدیدات، به خواست خدا، ایران عزیز مسیر پیشرفت و بالندگی را با سرعت بیشتری طی کرده و امروز در جایگاه تعیین‌کننده در منطقه ایستاده است.

فرمانده کل ارتش تصریح کرد: تحولات نظامی اعم از شکست رژیم صهیونیستی در جنگ های ۳۳ روزه و ۲۲ روزه لبنان و غزه، همین ناکامی اخیر، اضمحلال حاکمیت گروه‌های تروریستی در عراق و سوریه، تداوم مقاومت در یمن و ده‌ها نقطه عطف دیگر، نشان از شکل گیری و تقویت ژئوپلیتیک گستره مقاومت و شکست های پی‌در‌پی و سرخوردگی دشمنان اسلام دارد.

وی گفت: امروز به جرأت می توان ادعا کرد عصر سلطه و هژمونی آمریکا در غرب آسیا به سر آمده و اصل حاکمیت اسلام و پیشگامی ایران اسلامی فرا رسیده است، منطقه غرب آسیا به نمایشگاه شکست‌های شیطان رانده شده تبدیل شده است، این‌ها همه تنها بخشی از میوه ها و نتایج شجره طیبه شهیدان است.

سرلشکر موسوی تاکید کرد: اما این پایان راه نیست، ما در میانه راه هستیم، پیام شهیدان حرکت و تلاش کوشش تا تحقق تمام آرمان های انقلاب اسلامی است، پیام شهیدان آرام نگرفتن تا کوبیدن سر خصم بر سنگ است.

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه آمریکای جنایتکار در چارچوب راهبرد ترکیبی مداخله گرایی و موازنه از دور، تلاش می‌کند با مشارکت در ائتلاف‌های منطقه‌ای و حضور غیرقانونی در سوریه بر تحولات منطقه تاثیر بگذارد، اضافه کرد: امروز برخی از کشورهای منطقه با دولت های قرون وسطایی، رفتارهای تهدید‌زا و مولد خشونت، با به راه انداختن جنگ در یمن و حمایت از تروریست‌ها در منطقه، از یک سو به دنبال انحراف افکار عمومی از عدم مشروعیت و جنگ قدرت داخلی در کشورشان هستند و از سوی دیگر رویاهای جاه‌طلبانه صدامک ها را در سر می‌پرورانند.
امیر موسوی گفت: رژیم نحس و نجس صهیونیستی که تاریخ پلید آن با جنگ، شرارت و فتنه انگیزی همراه بوده و در طول این سال‌ها همواره با جنگ افروزی به دنبال تثبیت موقعیت خود در منطقه بوده است، اکنون با شرارت در سوریه و غزه تلاش می کند روند اضمحلال خود را کند کرده و با عادی سازی روابط با برخی از اعراب به دنبال افزایش گستره تهدید در برابر جمهوری اسلامی ایران است، سازمان های تروریستی، دسته سوم از بازیگران مولد ناامنی در منطقه و سرعت گیر جبهه مقاومت هستند که تهدیداتی هم علیه کشور ما ایجاد کرده اند.

فرمانده کل ارتش با تاکید بر لزوم ارتقای توان دفاعی کشور ادامه داد: کاملا روشن است که فتنه‌انگیزی هر سه دسته با مدیریت، هدایت و حمایت آمریکا بوده و بر ماست که با هوشیاری راهبردی، روز به روز بر توانمندی های دفاعی خود بیفزاییم تا راه نیمه تمام شهیدان را تمام کنیم و فردای قیامت در برابر شهیدان رو سفید باشیم.

وی ادامه داد: امروز دشمنان ما ضعیف تر از هر زمان دیگری هستند؛ آمریکای ترامپ ضمن انزوای بین المللی، تمام دستاوردهای مورد ادعای آمریکا در ارزش‌های دموکراتیک و حقوق بشر را نابود کرده، رژیم صهیونیستی از شکست های اخیر و عدم کارایی گنبد پنبه‌ای سرخورده شده و از دسترسی زمینی ایران به سرزمین‌های اشغالی هراسناک و سرگردان است. مرتجعین منطقه با رسوایی های سیاسی داخلی و بن‌بست های نظامی در یمن مواجهند، اما حرکت برای تحقق آرمان های انقلاب اسلامی و اندیشه های نورانی حضرت اما(ره) و مقام معظم رهبری و ایجاد تمدن بزرگ اسلامی هر روز شتاب بیشتری می گیرد.

امیر سرلشکر موسوی اذعان داشت: نیروهای مسلح با تلاش برای قرار گرفتن در تراز انقلاب اسلامی، همان طور که بعد از دهه ۷۰ و یکجانبه گرایی آمریکا در منطقه، مانع بلعیده شدن منطقه توسط آمریکا شدند، امروز و در آینده نقش بسیار مهمی در نظام و پیش برندگی آن دارند، باید بتوانیم بیش از پیش حصاری امن برای کشور، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران باشیم.
وی تأکید کرد: استحکام بخشی به قدرت دفاعی، تقویت نقش آفرینی منطقه ای، تقویت موازنه تهدید در برابر دشمنان و ارتقای بازدارندگی همه‌جانبه و تلافی‌جویانه، اهدافی است که تحت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا و در سایه تعامل و هم افزایی نیروهای مسلح محقق خواهد شد.

فرمانده کل ارتش با بیان این که ارتش و سپاه ید واحده‌ای هستند که بر فرق هر دشمنی فرود آیند از جا بر نخواهد خواست، تصریح کرد: قالب ولایت، آلیاژی مستحکم از ارتش و سپاه ساخته که بنیانی مرصوص در مقابل دشمنان نظام و کشور است، ارتش و سپاه دو لبه برنده ذوالفقار ولایت هستند که توانستند امنیت جامع و بازدارندگی تلافی جویانه در برابر دشمنان ایجاد کنند.

امیر سرلشکر موسوی در پایان گفت: علاوه بر اینکه هم افزایی نیروهای مسلح فرمان حضرت آقا و یک ضرورت راهبردی است، اظهار و نمایش وحدت هم ابزاری راهبردی برای کور کردن چشم دشمنان و بدخواهان است و این‌ها همه نعمت‌های خداوند است که دانستن قدر و شکر آن واجب است. همه این ها را در سایه نعمت های بی بدیل ولایت به برکت خون شهیدان به دست آورده‌ایم.