سخنگوی ارتش:

ارتش مدتهاست خط تولید پهپاد را راه‌اندازی کرده است

به گزارش نویدتهران،امیر سرتیپ دوم تقی خانی، جایگاه پهپاد را در ارتش و نیروهای مسلح بسیار ویژه توصیف کرد.
امیر سرتیپ دوم شاهین تقی‌خانی معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش ضمن تسلیت به مردم آبادان در گفت و گو با برنامه “رویداد” گفت: ارتش در حوزه پهپادی رشد کمی و کیفی چشمگیری داشته و مدتهاست خط تولید برخی پهپادها را راه‌اندازی کرده است.
وی طراحی و تولید و تجهیز پهپادها را اقدامی متکی به دانش‌ و فناوری خواند و ادامه داد: ما بخشهایی از این دستاوردها را در پایگاه پهپادی راهبردی ۳۱۳ ارائه دادیم و جدا از انواع پهپادهای شناسایی، رزمی و انهدامی ، گونه های متنوعی ازمهمات جدید ایرانی در معرض دید قرار دادیم.
سخنگوی ارتش با اشاره به وجود پهپاد های ارتقا یافته و پهپاد جدید ضد رادار امید خاطر نشان کرد: موشک حیدر 1 نیروی زمینی ارتش توسط پهپادهای بزرگ حمل شده و با برد 200 کیلومتر اهداف را از دور نشانه می گیرد.
حیدر 2 نیز یک پهپاد° کروز با برد چند صد کیلومتر است که توسط نیروی زمینی طراحی شده و می تواند ماموریت‌های ابلاغی را صدها کیلومتر دورتر به انجام برساند.
امیر سرتیپ دوم تقی‌خانی با تاکید بر ایرانی بودن مجموعه بمب ها، موشک‌ها، راکت ها و تجهیزات نصب شده بر روی پهپادها گفت: این دستاوردها، محصول ذهن خلاق جوانان ارتش، وزارت دفاع و شرکت های دانش بنیان است که دشمن را از هر اقدام نابخردانه علیه جمهوری اسلامی بر حذر می‌دارد.
سخنگوی ارتش افزود: امروز شیوه‌های ترکیبی نبرد جایگاه ویژه ای برای پهپادها ایجاد کرده است.
وی با بیان این که بالگرد، هواپیما، تانک، ناو و دیگر تجهیزات سازمانهای نیروهای مسلح، همچنان جایگاه ویژه خود را در سازمان رزم دارند، افزود : تغییر شکل و شیوه تهدیدات و نیازهای امروز ایجاب می‌کند از تجهیزات و شیوهای دیگری نیز استفاده کنیم که پهپادها با قابلیت های مختلف، ماموریت های متناسب با نیازها را در ۴ نیروی زمینی، پدافند، هوایی و دریایی اجرا می کنند