حجت‌الاسلام محمد حسنی:

ارتش ما یک ارتش نورانی و قرآنی است

به گزارش نویدتهران،رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: طرح های 12گانه فرهنگی مصباح نقشه راه سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برای آینده است که از یک سال قبل تهیه شده و در حال اجراست و همه مخاطبین در ارتش را تحت پوشش قرار می دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عباس محمد حسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در حاشیه مراسم تجدید میثاق مسئولان سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با آرمان‌های معمار کبیر انقلاب اسلامی در حرم امام (ره) در جمع خبرنگاران گفت: سازمان مقدس عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران به پیشنهاد مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و با تصویب حضرت امام (ره) برای تعمیق باورهای دینی میان کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه امام(ره) به آرزوی خودش مبنی بر ارتش مومن، متدین، انقلابی، شهادت‌طلب و جهادی رسید، گفت: جان مایه و محور تلاش‌های سازمان عقیدتی سیاسی قرآن است، بنابراین ارتش ما یک ارتش نورانی و قرآنی است.

حجت‌الاسلام محمدحسنی با اشاره به طرح فرهنگی 12 گانه مصباح اضافه کرد: برنامه بلند مدت این سازمان در قالب طرح های دینی و فرهنگی مربوط به سربازان، خانواده‌ها، همسران ، هیئت های مذهبی، بسیجیان، کتابخوانی به ویژه ترویج فرهنگ نهج البلاغه و توانمند سازی جوان ها در ارتباط با شیوه صحیح استفاده از فضای مجازی است.

وی خاطرنشان کرد: طرح های مصباح همچنین توانمند سازی روحانیون در ارتباط با هدایت های دینی کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران را نیز در دستور کار خود دارد.