با توافق نیروی دریایی رژیم صهیونیستی و دانشکده دریایی آمریکا؛

ارتش آمریکا نیروی دریایی اسراییل را آموزش می دهد

نیروی دریایی رژیم صهیونیستی توافقی با دانشکده دریایی آمریکا امضا کرده است که بر اساس آن دانشجویان افسری نیروی دریایی اسراییل در آمریکا آموزش خواهند دید.

نخستین بار است که طرفین چنین توافقی امضا می کنند.

به گزارش نویدتهران وبه نقل ازقدسنا،  یک مقام ارشد نیروی دریایی اسراییل گفت گروهی از دانشجویان افسری نیروی دریایی اسراییل در آغاز سال آینده میلادی به آمریکا اعزام خواهند شد و دانشجویان آمریکایی نیز در اسراییل آموزش خواهند دید.
بر اساس این گزارش، برنامه تبادل دانشجویان دریایی با هدف یکپارچگی زبانی و فرهنگی در عین تبادل اطلاعاتی و عملیاتی میان دو طرف صورت می گیرد.

قرار است دانشجویان آمریکایی در پایگاه دریایی حیفا آموزش ببینند و نیروهای پایین مرتبه نیروی دریایی دو طرف نیز در آن حضور داشته باشند.

این دوره دریایی دو سال و نیم طول خواهد کشید و به گفته این روزنامه صهیونیستی، یکی از فشرده ترین برنامه های آموزشی ارتش اسراییل خواهد بود.

مرکز آموزش نیروهای اسراییلی نیز در دانشکده دریایی آمریکا در آناپولیس مریلند خواهد بود و طول این برنامه نیز چهار سال می باشد.

بنا بر این گزارش، نیروی دریایی اسراییل توافقات مشابهی را نیز با کانادا، شیلی، کلمبیا، فرانسه، آلمان، ژاپن، پرتغال، سنگاپور و اسپانیا منعقد کرده است.

آمریکا و اسراییل از چهار سال پیش بر روی این برنامه کار کرده اند.چند روز پیش نیز آمریکا با درخواست اسراییل برای فروش تسلیحات دریایی به ارزش ۴۴۰ میلیون دلار به اسراییل موافقت کرده بود.