سخنگوي وزارت بهداشت در نشست خبري عنوان کرد:

ارائه خدمات درمانی به 49200 زائر اربعین حسینی

به گزارش نویدتهران،سخنگوي وزارت بهداشت از ارائه خدمات درمانی به 49200 زائر اربعین حسینی خبر داد و گفت: خدمات بهداشتي و درماني كه به زائرين اربعين حسيني ارائه مي شود در داخل كشور و نیز خارج از كشور ارائه مي شوند.

دکتر ایرج حریرچی در نشست خبری هفتگی با اعلام این خبر گفت: خدمات درماني كه در داخل كشور تا مرز ارائه مي شود، توسط وزارت بهداشت و خدماتي كه داخل خاك عراق به زائرين ارائه مي شود توسط جمعیت هلال احمر و گروه هاي داوطلب ارائه مي شوند.

وی افزود: ١٧ هزار نفر نيروي درماني براي ارائه خدمات درماني اعزام شده است كه ٩ هزار نفر كادر درمان، ٦٥٠ نفر كارشناس گروه بيماري ها، ٢٦٠ نفر كارشناس بهداشت و ٣ هزار نفر نيز در مرزها مستقر شده اند.

وی افزود: تاكنون در داخل كشور ٥٢ هزار و ٣٠٨ نفر به مراکز درمانی مراجعه كرده اند كه از این تعداد ٣١ هزار نفر مرد و ٢١ هزار نفر نيز زن بوده اند.

دکتر حریرچی در ادامه افزود: آمار بيماران غير ترافيكي كه به مراكز درماني اعزام شده اند، ٢٤٧٣ نفر و بيماران ترافيكي ٦١٧ نفر بوده اند و تعداد ٤٩٢٠٠ نفر از زائرين نيز در محل درمان شده اند.

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین گفت: با توجه به حاشيه هايي كه در مورد هزينه كرد براي كادر درماني اعزام شده مطرح شده است، بايد گفت، هزینه های اربعین با توجه به بعضی مطالب که در فضای مجازی و یا از سوی برخی افراد گفته می شود، همه پزشکان و پرستاران و پیراپزشکان اعزامی به صورت داوطلبانه و جهادی و بدون دریافت حتی یک ریال دستمزد اعزام شده اند و حتی به دلیل کثرت داوطلبین، تعدادي از آنها اعزام نشدند.