عراقچی:

ادعای جدید نخست وزیر اسرائیل در خصوص تولید سلاح هسته ای در ایران سناریویی نخ نما شده است

به گزارش نویدتهران،معاون وزیر امور خارجه ایران با اشاره به کنفرانس خبری نخست وزیر رژیم صهیونیستی و ادعاهایش درباره وجود یک برنامه پنهانی هسته ای در کشورمان، گفت: آنچه از نتانیاهو دیدیم یک نمایش بچگانه و مسخره بود که در سال های گذشته نیز شاهد آن بودیم.

عراقچی گفت: نخست وزیر اسرائیل مدعی شده است که ۵۵ هزار برگ سند از اموالی در منطقه شورآباد تهران توانسته اند پیدا کنند که اثبات می کند ایران برنامه هسته ای داشته است. نفس این حرف خنده دار است. مگر می شود کشوری مهمترین اسناد مثلا برای تولید سلاح هسته ای را ببرد در انباری در منطقه متروکه صنعتی و انبار کند. این حرف مسخره است.

وی در ادامه اظهار داشت: این سناریو را این ها سالیان سال است که داشته اند. یک سناریوی کاملا نخ نما شده و فرسوده است. بر اساس این سناریو پرونده pmd را درست کردند؛ یک پرونده اتهامی مفصل برای ایران درست کردند و مدعی شدند که ایران به دنبال ساخت سلاح هسته ای بوده است و سال ها آژانس انرژی اتمی را به زحمت انداختند و همه دنیا را گرفتار خودشان کردند و آژانس وارد این پرونده شد. سال ها ما همکاری داشتیم و آمدند این ادعاها و سندهای جعلی را بررسی کردند و در سال ۲۰۱۵ (۱۳۹۴) آژانس جمع بندی نهایی خودش را ارائه داد که این ادعاها همه باطل است و بطلان همه این ادعاها و جعلی بودن این اسناد همه اینها توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی که نهاد مرجع بین المللی است به اثبات رسید و پرونده pmd توسط شورای حکام بسته شد و همه کشورها رای دادند که این پرونده pmd دیگر بسته است.

معاون وزیر امور خارجه ایران ادامه داد: اینکه ایشان ده روز مانده است که آقای ترامپ تصمیمش را درباره برجام بگیرد این نمایش را اجرا می کند مشخص است تئاتری طراحی شده است برای تاثیرگذاری بر تصمیم رئیس جمهوری آمریکا و البته شاید هم برنامه هماهنگی است توسط ایشان و آقای ترامپ برای اینکه صحنه سازی کنند که برجام را از بین ببرند و رژیم صهیونیستی همه تلاش خود را دارد می کند تا در بالاترین سطح خودش را مفتضح کند و فضا را آماده کند تا ترامپ از برجام خارج شود. البته ما خودمان را آماده کردیم. اما نفس این نمایش نشان می دهد آمریکا عربستان و رژیم صهونیستی از ایران عصبانی هستند وتلاششان را برای از بین بردن برجام نشان می دهند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی که به نمایش های مضحک شهره است، در اقدامی جدید با نمایش تصاویری، ایران را به انجام فعالیت های تسلیحات هسته ای مخفی متهم کرد.
نتانیاهو در نمایشی مضحک مدعی شد که اسنادی در اختیار این رژیم است که نشان می دهد ایران پیش از برجام برای رسیدن به تسلیحات هسته ای تلاش می کرده و پس از این توافق، آن فعالیت ها را به صورت مخفیانه ادامه می دهد.
نتانیاهو چند تصویر، یک قفسه زونکن و یک قفسه دیگر لوح فشرده را به عنوان اسناد جدید و متقن از فعالیت تسلیحات هسته ای ایران نشان داد.
وی ادعا کرد که ایران اسناد مربوط به تحقیقات تسلیحات هسته ای خود را در مناطقی غیر هسته ای مخفی کرده و قصد دارد در زمان مناسب از آن ها برای ادامه ساخت بمب اتمی استفاده کند.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، پیش از اظهارات مضحک نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، او را به چوپانی دروغ‌گو تشبیه کرد که بازهم می‌خواهد درباره برنامه هسته‌ای ایران، سخن کذب و دروغ بگوید.
این اظهارات در حالی مطرح‌شده است که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب به‌عنوان بالاترین مقام جمهوری اسلامی ایران، استفاده از سلاح هسته‌ای را حرام شرعی اعلام کرده‌اند.
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز بارها تأکید کرده است که برنامه هسته‌ای ایران صلح‌آمیز است و ایران به تعهداتش در خصوص برجام عمل کرده است.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا قرار است ۲۲ اردیبهشت درباره تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ایران تصمیم‌گیری و خروج یا ماندن کشورش در برجام را اعلام کند. او هشدار داده که چنانچه برجام اصلاح نشود از این توافق خارج خواهد شد.
روز گذشته دفتر نخست‌وزیر انگلیس با صدور بیانیه ای ضمن تاکید بر حفظ توافق هسته ای ایران، اعلام کرد که سران انگلیس، فرانسه و آلمان توافق کردند برجام همچنان بهترین گزینه است.