سخنگوی وزارت خارجه:

ادعای آمریکا در خصوص باز بودن راه‌های تامین دارو فریب است

به گزارش نویدتهران،ادعا‌های مقامات آمریکایی در خصوص باز بودن راه‌های تامین اقلام دارویی – درمانی برای ایران ، چیزی جز فریب نیست.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امورخارجه با اعتراض به مسدود کردن راه‌های انتقال منابع مالی ایران در دیگر کشور‌ها برای تامین اقلام دارویی – درمانی از سوی آمریکا، تصریح کرد: با یکی از کشور‌هایی که منابع مالی ایران در آنجاست، سه هفته در حال صحبت و گفتگو هستیم، اما آمریکایی‌ها مانع این کار هستند و اجازه نمی‌دهند منابع مالی ایران وارد این کانال شود تا در این شرایط اقلام مورد نیاز کشور خریداری شود.
وی تاکید کرد: تا زمانی آمریکایی‌ها اقدام عملی نکنند و موانع برطرف نشود، ادعا‌های آن‌ها جز یک حرف گزاف و فریب، چیز دیگری نیست.
سخنگوی وزارت خارجه درباره اقدام عملی که آمریکا باید در این زمینه انجام دهد، تصریح کرد: آن‌ها اعلام کنند تمام راه‌ها برای ارسال اقلام دارویی، تجهیزات پزشکی و ملزومات مورد نیاز ایران باز است و بگویند کجا و چگونه این اقدام باید صورت گیرد؟.
آقای موسوی افزود: متاسفانه آمریکایی‌ها فقط شعار دادند، علی‌رغم اینکه ادعا می‌کنند اقلام دارویی جزو تحریم نیست، ولی عملا راه را بسته‌اند.
سخنگوی وزارت خارجه همچنین گفت: کانال سوئیس هم که باز شده، منابع آن محدود است و درخواست کردیم که منابع دیگری در کشور‌های مختلف داریم وارد آن کانال شود، ولی تا الان اجازه ندادند با آن منابع که متعلق به ملت ایران است، برای اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی استفاده کنیم.
آقای موسوی تاکید کرد: آمریکایی‌ها عملا راه را بسته‌اند و تجهیزات پزشکی را تحریم کرده‌اند.