براساس اعلام سازمان پزشکی قانونی کشور؛

ادامه روند کاهشی تلفات تصادفات در نه ماهه امسال


به گزارش نویدتهران،آمار تلفات حوادث رانندگی طی سال های اخیر روندی کاهشی در پیش گرفته چنانچه این کاهش در آمار تلفات تصادفات ده سال گذشته (۱۳۸۹ تا ۱۳۹۸) به استثنای سال های ۹۶ و ۹۷، به چشم می خورد. از سویی تعداد قربانیان تصادفات نیز که مدت ها بیش از ۲۰ هزار نفر بود از سال ۱۳۹۱ به کمتر از این رقم رسیده و این کاهش آمار در سال های متوالی تکرار شده است.
در سال جاری نیز آمار تلفات حوادث رانندگی با کاهشی قابل توجه مواجه بوده که به نظر می رسد یکی از دلایل آن کمتر شدن تعداد سفرها در پی شیوع ویروس کرونا و محدودیت های اعمال شده در این خصوص بوده است.

در نه ماهه منتهی به پایان آذر سال جاری ۱۱ هزار و ۷۷۸ نفر در تصادفات جان باختند که از این تعداد نه هزار و ۶۸۶ نفر مرد و دو هزار و ۹۲ نفر زن بودند.
این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد تلفات تصادفات ۱۳ هزار و ۷۰۳ نفر بوده، ۱۴ درصد کاهش یافته است. در این مدت استان های فارس با ۹۲۳، تهران با ۸۹۴ و اصفهان با ۷۵۴ متوفی بیشترین و استان های ایلام با ۸۴، کهگیلویه و بویراحمد با ۱۳۳ و چهارمحال و بختیاری با متوفی۱۵۱ کمترین آمار تلفات را داشته اند.

تعداد مصدومین حوادث رانندگی نیز که در نه ماهه امسال به مراکز پزشکی قانونی مراجعه نموده اند با کاهش ۲۴٫۲ درصدی به ۲۱۴ هزار و ۹۱۳ نفر (۱۶۱ هزار و ۱۱۱ مرد و ۵۳ هزار و ۸۰۲ زن) رسیده است.

مرگ ۱۰۰۳ نفر در تصادفات آذرماه
در آذرماه سال جاری یکهزار و سه نفر در تصادفات جان باختند که بعد از فروردین (با ۸۳۹ متوفی)، کمترین تعداد کشته را در مقایسه با دیگر ماه های سال جاری شامل می شود. این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۵درصد کمتر شده است. تعداد مصدومین تصادفات در آذرماه امسال نیز ۱۹ هزار و ۱۲۳ نفر گزارش شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش ۲۶ درصدی داشته است.