رئیس پلیس فتا ویژه غرب استان تهران مطرح کرد؛

اخاذی تلگرامی در پی در اختیار داشتن سیم کارت همسر صیغه‌ای

به گزارش نویدتهران،رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران با بیان اینکه نیمی از جرایمی که در فضای مجازی روی می‌دهد زمینه اختلافات خانوادگی داشته و در نهایت با انگیزه انتقام‌جویی اتفاق می‌افتد که این امر نتیجه‌ای جز دستگیر شدن فرد انتقام‌جو ندارد، به شهروندان توصیه کرد: فضای مجازی مکان مناسبی برای انتقام گرفتن نمی‌باشد و این عمل نه تنها مشکلات فرد را حل نمی‌کند بلکه باعث به دردسر افتادن و پاسخگو بودن در برابر قانون برای فرد خاطی می‌شود.
سرهنگ حاجعلی صالحی عنوان کرد: با ورود پرونده‌ای از دادسرای رسیدگی به جرایم اینترنتی مبنی بر مزاحمت در فضای مجازی و اقدام به اخاذی کارشناسان پلیس فتا در گام اول اظهارات شاکی را اخذ کردند.

وی ادامه داد : شاکی در اظهارات اولیه خود اینگونه بیان کرد، بنده صاحب یک باغ تالار می‌باشم و در مجموعه خود با خانمی آشنا شدم که در نهایت این آشنایی منجر به صیغه کردن ایشان شد از این رو پس از گذشت مدتی به دلیل وجود اختلافات‌، تمام حق و حقوق خانم را پرداخت کردم و از ایشان جدا شدم ولی متأسفانه پس از گذشت مدتی با پیام‌های تهدیدآمیز و اخاذی از ایشان مواجه شدم به طوری که متوجه شدم تلگرام بنده را نیز هک کرده است.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: ماموران پلیس فتا پس از ثبت اظهارات شاکی اقدام به جمع آوری ادله دیجیتال جرم کرده و در نهایت پس از اتمام کار با دستور مقام محترم قضایی متهمه را جهت تکمیل پرونده به پلیس فتا احضار کردند.

سرهنگ صالحی در تشریح پرونده گفت: متهمه در دفاع از خود اظهار داشت که بنده به هیچ وجه تلگرام شاکی را هک نکردم و با در دست داشتن سیم کارتی از وی، اقدام به نصب تلگرام کردم که متوجه شدم تمام مخاطبین سیم کارت وارد تلگرام شده و در نهایت متوجه شدم بغیر از بنده با چند نفر دیگر نیز در ارتباط می‌باشد از این رو از ایشان تقاضای برگشت پولی که به صورت دستی به ایشان داده بودم را کردم که اگر این کار را انجام ندهد این اطلاعات را به اقوامش نشان می‌دهم.

رئیس پلیس فتا ویژه غرب استان تهران بیان کرد: متهم پس از تشکيل پرونده مقدماتي جهت سير مراحل قانوني راهي مراجع قضائي شد.

سرهنگ صالحی به شهروندان هشدار داد: برای پیشگیری از سوء استفاده از سیم کارت‌های مفقودی، حتما اقدام به سوزندان این سیم کارت‌ها نمایند و برای سیم کارت‌های فعال خود نیز پین‌کد آن را فعال نمایند.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از سوء استفاده بزهکاران در شبکه‌های اجتماعی حتماً رمز دوم شبکه‌های اجتماعی خود را فعال نمایید.

سرهنگ صالحی در پایان سايت پليس فتا به آدرس الكترونيكى www.cyberpolice.ir را منشاء انتشار اخبار حوادث و هشدارهاى آموزشى پليس فتا اعلام کرد و گفت: كارشناسان متخصص و فنى پلیس فتا به عنوان پشتيبان سايت جهت دريافت گزارشات مردمى و اخذ نقطه نظرات شهروندان آماده هستند تا به بهتر شدن فضای مجازی در کشور کمک نمایند.