حجت الاسلام والمسلمین علوی:

احساس امنیت در دانشگاه سبب شکوفایی علمی می‌شود

به گزارش نویدتهران،وزیر اطلاعات گفت: امنیت، ضرورت توسعه در همه ابعاد جامعه است و سرمایه گذاری اقتصادی نیز نیازمند امنیت است.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی در سخنانی در اجلاس روسای دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری که در سالن اجلاس پژوهشگاه پلیمر برگزار شد، گفت: جای شکر دارد که هم اکنون با دولتی که بیشتر اعضای آن عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها هستند و همان حقوق عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها را می‌گیرند، مواجه هستیم و این یک مزیت محسوب می‌شود.

وی افزود: امنیت ضرورت توسعه در تمام ابعاد جامعه است و سرمایه گذاری اقتصای و کار رسانه‌ای نیازمند امنیت است و در همه زمینه‌ها باید امنیت فراهم باشد.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه امنیتی زمینه توسعه را دارد که همراه با نشاط و شادی باشد گفت: امنیتی که زیرساخت توسعه دارد باید همراه با شادی باشد والا امنیت، اثر سازنده خود را نمی‌گذارد.

وی افزود: احساس امنیت، اثرگذارتر از خود امنیت است و برخورداری از امنیت حق طبیعی انسان هاست.

حجت الاسلام والمسلمین علوی با بیان اینکه امنیت وظیفه حکومت است و در اسلام حکومت برای مردم است، گفت: اسلام، جامعه را در عرصه حکومت مداری به تامین امنیت در چارچوب اخلاق و قانون موظف می‌کند و کار اطلاعاتی باید مبتنی بر اخلاق باشد.

احساس امنیت در دانشگاه سبب شکوفایی علمی می‌شود

وزیر اطلاعات گفت: احساس امنیت در دانشگاه‌ها ­شکوفایی علمی را افزایش می‌دهد و ­منشا تحول است.

حجت الاسلام و المسلمین علوی افزود: ­اگر ­دانشگاه‌ها ­راهکارهای امنیتی در جامعه به ما پیشنهاد بدهند و ­از آن استقبال می‌کنیم و آماده تعامل و هم اندیشی با دانشگاه‌ها هستیم.

وزیر اطلاعات همچنین با تشریح برخی ابعاد امنیتی در ارتباط با مسایل دانشگاهی گفت: ­اگر خدای نکرده فردی کار خلافی انجام دهد و آن فرد مثلا دانشجو باشد و دستگاه اطلاعاتی آن را دستگیر کند، آیا به معنای دانشجو ستیزی است؟ یا ­اگر استادی کار خلافی انجام داد و دستگاه امنیتی آن را دستگیر کرده باشد استاد ستیزی کرده است؟

علوی در ادامه افزود: اسلام زمینه ارتباطات علمی را برای ما فراهم کرده است، ولی اگر اعضای هیئت علمی در قالب هیئت‌های علمی به کشور ما سفر کنند و منظور دیگری جز مباحث علمی داشته باشند با آن‌ها برخورد می‌شود.