فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) خبر داد:

اجرای ۱۰۰ پروژه عمرانی و سازندگی در شمال غرب کشور

به گزارش نویدتهران،سردار عبدالهی گفت : ۱۰۰ پروژه عمرانی در شمال غرب کشور در حال انجام است که بیشتر آنها به بهره برداری رسیده است.

سردار سرتیپ پاسدار عبادالله عبدالهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ورود قرارگاه به پروژه های عمرانی و سازندگی در کشور گفت: ورود قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء به عرصه عمران و آبادانی کشور رسالتی است که پس از سالهای دفاع مقدس بر عهده سپاه قرار داده شد و قرارگاه در هر کجا که نیاز باشد به عنوان یک تکلیف و وظیفه انقلابی برای خدمت به مردم نقش آفرینی می کند.

وی با اشاره به تحریم های صورت گرفته از سوی آمریکا گفت: این تحریم ها می تواند ظرفیتی برای خودکفایی باشد و ما با عمل جهادی و انقلابی، می توانیم با تمام قدرت در مقابل تحریم های صورت گرفته بایستیم.

سردارعبدالهی با اشاره به انجام پروژه های عمرانی در شمال غرب کشورخاطرنشان کرد: ۱۰۰ پروژه عمرانی در شمال غرب کشور درحال انجام است که بیشتر آنها به بهره برداری رسیده است.

وی از اجرای ۲۰ پروژه در آذربایجان شرقی خبرداد وافزود: در استان آذربایجان شرقی ۲۰ پروژه بزرگ در حال انجام است و چهار گروه از گروه های تخصصی قرارگاه خاتم الانبیاء در این پروژه ها مشارکت دارند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با اشاره به اشتغال نیروهای متخصص و متعهد در این پروژه ها اظهارداشت: در حوزه های مختلف ۵هزار نفر به صورت مستقیم و ۱۲ هزار نفر به طور غیر مستقیم مشارکت دارند و ۱۳۰۰ دستگاه ماشین الات نیز در اجرای پروژه ها فعال هستند.

وی با اشاره به زمینه های فعالیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در آذربایجان شرقی افرود: این قرارگاه پروژه های متعددی را در حوزه صنعت و معدن، پروژه راه اهن و آزادراه، حوزه آب و ساخت سد، انتقال آب از زرینه رود، حوزه ساخت بیمارستان، پروژه ازادراه مراغه و هشترود، پروژه مترو تبریزو… و بر عهده دارد.

وی در خصوص پروژه بیمارستان هزار تختخوابی تبریز تصریح کرد: این بیمارستان بزرگترین بیمارستان از نظر وسعت است که هزار تخت دارد و ظرفیت افزایش به یک هزار و ۳۰۰ تخت را نیز دارد.

سردارعبدالهی با اشاره به تحریم های صورت گرفته علیه کشورمان خاطرنشان کرد: در کشورما پروژه های بزرگ در دست شرکت های خارجی از جمله شرکت توتال بود که با شروع تحریم ها آنها پروژه ها را نیمه کاره رها کرده و رفتند و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با حضور قاطع خود در صحنه که عمده نیروهای آن مردمی هستند این مسوولیت را بر عهده گرفت.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در ادامه با اشاره به ساخت و تکمیل پالایشگاه ستاره خلیج فارس اظهارداشت: قرارگاه با تمام توان در ساخت و تجهیز بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی دنیا (ستاره خلیج فارس) فعالیت می کند، پالایشگاه ستاره خلیج فارس ۷۰۰ هکتار مساحت داشته و ۱۷ هزار نفر در آن مشغول به کار هستند.

وی ادامه داد: این پالایشگاه ۳۶۰ هزار بشکه در روز فراورده های گازی تولید می کند و با بهره برداری از فاز اول و دوم آن ۳۶۰ هزار بشکه فراورده های گازی پالایش می شود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در پایان خاطرنشان کرد : در پالایشگاه ستاره خلیج فارس روزانه ۳۰ میلیون لیتر بنزین تولید می شود که به زودی با بهره برداری از فاز سوم آن میزان تولید بنزین این پالایشگاه به ۴۳ میلیون لیتر می رسد.