تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با جوانان فعال فرهنگی:

اجرای منویات مقام معظم رهبری نصب العین ما در آستان قدس رضوی است

به گزارش نویدتهران،تولیت آستان قدس رضوی گفت: اجرای منویات مقام معظم رهبری نصب العین ما در آستان قدس رضوی است.
حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در دیدار با جوانان فعال فرهنگی که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، با تأکید بر اهمیت مقوله تأثیرگذاری در اقدامات فرهنگی، اظهار کرد: ارائه گزارش از اقدامات انجام شده در حوزه‌های مختلف بسیار مهم و ارزشمند است و نمایی از آنچه اتفاق افتاده ارائه می‌دهد، اما آنچه اهمیت بیشتری دارد نتیجه و خروجی این اقدامات است؛ به عنوان مثال در حوزه فرهنگ گزارش از اقدامات انجام شده حائز اهمیت بوده اما مهمتر از ارقام و اعداد، تأثیرگذاری آن بر تربیت فرهنگی مخاطبان است.
وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه فعالیت‌های فرهنگی باید بر اساس خروجی و نتیجه آن باشد، عنوان کرد: نه منتقد و نه مشعوف دوران فعلی و گذشته آستان قدس رضوی هستیم، راهبرد ما ادامه راه‌های موفق پیموده شده در دوران فعلی یا گذشته است.
حجت الاسلام والمسلمین مروی با تأکید بر اینکه در تصمیم گیری‌ها به هیچ عنوان هیجان‌زده و با عجله عمل نخواهیم کرد، عنوان کرد: تصمیمات در آستان قدس رضوی با همفکری همه صاحب نظران و خرد جمعی اتخاذ خواهد شد و تلاش می‌کنیم تحت تأثیر هیجانات بیرونی قرار نگیریم.
تولیت آستان قدس رضوی ابراز کرد: اگرچه در آستان قدس رضوی پیشبرد امور با تأنی، تأمل و در نظر گرفتن جوانب کار یک اصل است، اما به هیچ عنوان نسبت به زمان سخاوتمند نیستیم و باید امور در کمترین زمان ممکن اتفاق بیفتد.
وی افزود: در تصمیمات تلاش می‌کنیم بگونه‌ای عمل کنیم که در پیشگاه پروردگار متعال و علی بن موسی الرضا(ع) حجت داشته باشیم.
تولیت آستان قدس رضوی رعایت آداب، نظم و انضباط را یک اولویت مهم در آستان قدس رضوی دانست و اضافه کرد: ساختارهای آستان قدس رضوی را بازنگری می‌کنیم، اما این به معنای دگرگونی نیست، بلکه به معنای تلاش برای رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت است.
حجت الاسلام والمسلمین مروی اظهار کرد: مسئله خانواده و سبک زندگی همواره از دغدغه‌های مقام معظم رهبری بوده است، بنابراین در مقوله خانواده و زن باید الگوساز باشیم و به صورت جدی ورود پیدا کنیم.
وی با تأکید بر اینکه مردم، سرمایه حقیقی کشور و انقلاب اسلامی هستند، تصریح کرد: از مجموعه‌ها و تشکل‌های مردمی حمایت خواهیم کرد، این مجموعه‌ها کادرسازان انقلاب هستند، مجموعه‌های مردمی بودند که انقلاب اسلامی را رقم زدند، دوران دفاع مقدس را با شکوه هرچه تمام‌تر اداره کردند و در قضایای سیاسی و فتنه‌ها همیشه به دفاع از انقلاب برخاستند.
وی با اشاره به این مطلب که اگر بخواهیم کشور خوب اداره شود باید آن را به دست جوانان انقلابی، متعهد و متخصص بسپاریم، اظهار کرد: جوانان پیش قراولان گام دوم انقلاب هستند و همواره جوانگرایی از موضوعات مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده است، بنابراین ضمن استفاده از تجربیات پیشکسوتان، حتما از نیروهای جوان در آستان قدس رضوی استفاده خواهیم کرد.
حجت الاسلام والمسلمین مروی با تأکید بر اینکه اجرای منویات مقام معظم رهبری نصب العین ما در آستان قدس رضوی است، اظهار کرد: تمام اقدامات در آستان قدس رضوی باید پیوست فرهنگی متناسب با خود داشته باشند، پیوست فرهنگی در حوزه کشاورزی یعنی غذای سالم برای مردم تولید کردن، پیوست فرهنگی در حوزه صنعت تولید محصولات با کیفیت برای رفع نیازهای مردم است.
تولیت آستان قدس رضوی افزود: در حوزه فرهنگی نیز پیوست تمام طرح‌ها باید بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری باشد. بخش اقتصادی آستان قدس رضوی باید خود را مخاطب مقام معظم رهبری در رونق تولید بداند.
وی با بیان اینکه امکانات آستان قدس رضوی محدود است، لذا باید اولویت بندی داشته باشیم، گفت: آستان قدس رضوی متعلق به مردم است و ما هیچ شأنی جز خادمی زائران حضرت رضا(ع) برای خود قائل نیستیم و پذیرای تمام طرح‌ها و پیشنهادات و نقطه نظرات هستیم.