سردارحسین رحیمی:

اجرای طرح استقبال از مهر در تهران بزرگ

به گزارش نویدتهران،رئیس پلیس تهران بزرگ با اشاره به اجرای طرح استقبال از مهر در پایتخت گفت: در این طرح از ۱۲۰ هزار معلم به عنوان فرهنگ یاران پلیس در مدارس استفاده شده است.
سردار  حسین رحیمی در آستانه بازگشایی مدارس در مراسم اجرای طرح استقبال از مهر با اشاره به بکارگیری ۹۷۰ هزار همیار پلیس در طرح استقبال از مهر با قدردانی از حضور و تلاش فرماندار تهران، معاون سازمان حمل و نقل، معاون سازمان اتوبوسرانی ، ریاست آموزش و پرورش، خانم امانی عضو شورای شهر و … بیان داشت: آماده می شویم برای اینکه تمام فضا را برای دانش آموزان و حجم عظیمی از معلمان عزیز و شریف فراهم سازیم تا بتوانند بهار علم ودانش را جشن بگیرند و سال تحصیلی خود را در امنیت و آرامش شروع کنند.
وی افزود: امسال سال تحصیلی با ایام محرم مصادف شده است که این موضوع موجب افزایش ۳۰درصدی حجم ترافیک خواهد شد از این رو پلیس در طرح استقبال از مهر از تمام توان انتظامی و ترافیکی خود استفاده خواهد کرد.
سردار رحیمی با اشاره به آماده گی ۱۰۰ درصدی پلیس پایتخت عنوان داشت: تلاش ما بر این است که با به کارگیری همه نیروهای پلیس تهران بزرگ، ایمنی ، آرامش و امنیت را برای یکایک شهروندان به ارمغان آوریم .
وی با اشاره به اینکه از ۲۵ شهریور ماه هرگونه اقدام عمرانی که موجب افزایش بار ترافیکی می شود متوقف شده است، بیان داشت: بیش از ۱۷ هزار سرویس مدارس با کمک استانداری، شهرداری و آموزش و پرورش ساماندهی شده است ؛ به خانواده ها تاکید می کنم سرویس هایی را انتخاب کنند که مورد تایید آموزش و پرورش و نیروی انتظامی و شهرداری هستند چرا که همه مباحث ایمنی، امنیتی و آموزشی برای این سرویس ها لحاظ شده است.
این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد: ۸ هزار و ۲۰۰ راننده سرویس، آموزش دیده اند که با رعایت سرعت مطمئن، اصول ایمنی و دیگر موارد مورد نیاز سلامت دانش آموزان را حفظ کنند.
سردار رحیمی با اشاره به بکارگیری بیش از ۹۷۰ هزار همیار پلیس در بحث ارتقاء سطح نظم و انضباط ترافیکی، بیان داشت: در این طرح از ۳۲ هزار پلیس مدرسه روان سازی ترافیکی در حوزه آموزشگاه هایی که مشغول تحصیل هستند، استفاده شده است.
وی با اشاره به اینکه از ۱۲۰ هزار نفر از معلمان به عنوان فرهنگ یاران پلیس در مدارس استفاده خواهد شد، عنوان داشت: پلیس در تهران بزرگ اقدامات فرهنگی خود را ادامه خواهد داد و به صورت ویژه به مسائل و موضوعات فرهنگی در راستای ارتقاء سطح فرهنگ ترافیکی استفاده خواهد کرد.
رئیس پلیس پایتخت بیان داشت: از هفته گذشته طرح برخورد با خودروهای دود زا را شروع کرده ایم و این طرح در ۶ ماهه دوم به شدت دنبال خواهد شد.
وی با تاکید بر برخورد پلیس با تخلفات شبانه در حوزه ترافیکی و برخورد با توقف های حاشیه ای که معضلات ترافیکی بسیاری را در پی دارد و هم چنین لزوم ساماندهی مسافربرها، موتور سیکلت ها و جرثقیل های شهر تهران، بیان داشت: ما با تمام توان خود در خدمت دستگاه های مختلف هستیم.
سردار رحیمی با اشاره به لزوم استفاده از موتور سیکلت های برقی، عنوان داشت: از ظرفیت پلیس افتخاری استفاده خواهیم کرد چرا که مطمئن هستیم با هم افزایی ، وحدت و تعامل ، بهتر و زودتر به هدف خواهیم رسید.