سردار حسین اشتری:

اجرای برنامه های مرکز مطالعات راهبردی در اولویت ناجا

به گزارش نویدتهران، فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه راهبردهای ابلاغی از سوی مرکز مطالعات راهبردی ناجا باید تا پایین ترین رده قابل لمس باشد، گفت: فرماندهان و مسئولان رده های مختلف باید راهبردهای ابلاغی این مرکز را در اولویت برنامه های خود قرار داده و در مأموریت ها از آن بهره گیرند.

سردار حسین اشتری در بازدید از مرکز مطالعات راهبردی ناجا با آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه داران و تبریک عید سعید فطر، اظهار داشت: از زحمات همه همکاران در مرکز مطالعات راهبردی ناجا که سازمانی جوان و نوپا است و با همت خود توانسته به خوبی رشد کند که این موضوع نیز بر کسی پوشیده نیست، تشکر می کنم.

وی، بالاترین سرمایه این مرکز را افراد، مدیران و فرهیختگانی دانست که در این مجموعه مشغول به کار هستند.

سردار اشتری با بیان اینکه ما، سرمایه مراکز علمی و تحقیقاتی را ساختمان و تجهیزات نمی دانیم، گفت: معیار ما نسبت به این مراکز ظرفیت و توانایی های افرادی است که در اینجا مشغول خدمت هستند.

این مقام عالی انتظامی کشور، کیفیت کار افراد فعال در این حوزه را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: خوشبختانه توانمندی و آشنایی به مسائل نیروی انتظامی و جامعه از خصوصیات بارز این افراد به شمار می آید.

فرمانده ناجا بیان کرد: محصولاتی که این مرکز طی این مدت ارائه کرده، بسیار مفید است، به گونه ای که این امر در مأموریت های نیروی انتظامی قابل مشاهده است.

این مقام ارشد انتظامی به برگزاری همایش های انجام شده از سوی مرکز مطالعات راهبردی اشاره و بیان کرد: برگزاری همایش معماری و تمدن اسلامی همایشی بسیار عظیم بود که جا دارد برای برگزاری آن تشکر ویژه ای داشته باشیم.

سردار اشتری، آینده مطلوب و معماری ناجای آینده را در اولویت پلیس دانست و گفت: در این کارگروه ها، افراد صاحب نظر و مجربی وجود دارند که باید از ظرفیت شان برای تحقق این مهم استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی باید در این حوزه که امروز برای کشور یک ضرورت به شمار می رود بیش از انتظارات ستاد کل عمل کند، گفت: بر اساس تحولات اجتماعی، اقتصادی و گستردگی عوامل و متغیرات موجود باید در این حوزه سرعت بیشتری داشته باشیم.

سردار اشتری با اشاره به اینکه هیچ سازمانی همانند نیروی انتظامی دارای تنوع مأموریت و گستردگی نیست، گفت: همه آحاد جامعه به نوعی با نیروی انتظامی در ارتباط هستند و از آن توقعات ویژه ای دارند که این موضوع در هیچ سازمان و نهادی قابل مقایسه نیست.

وی ادامه داد: مرکز مطالعات راهبردی، قوه عاقله مناسبی است که باید بتوانیم بیش از پیش از ظرفیت این مرکز برای پیشبرد اهداف ناجا در معماری آینده استفاده کنیم.

سردار اشتری با بیان اینکه اعتمادکامل به این مجموعه وجود دارد، گفت: فرماندهان و مسئولان رده های مختلف باید راهبردهای ابلاغی این مرکز را در اولویت برنامه های خود قرار داده و در مأموریت ها از آن بهره گیرند.

این مقام عالی انتظامی کشور با تشریح اولویت های مأموریتی ناجا در سال جاری، یادآور شد: تقویت اشراف اطلاعاتی، ارتقاء توان کیفی و کمی در یگان های عملیاتی، تشدید مقابله با قاچاق کالا و ارز، مبارزه با مواد مخدر و بهره گیری از ظرفیت سایر دستگاه ها در راستای کاهش تلفات جاده ای از جمله مأموریت های اولویت دار نیروی انتظامی به شمار می رود.

فرمانده ناجا در ادامه با بیان اینکه نیروی انتظامی جزء لاینفکی از مردم محسوب می شوند به طوری که شبانه روز مردم و پلیس به نحوی در ارتباط هستند، گفت: این امر می طلبد پیش از هر موضوعی بر اقدامات پیش رو، آمادگی داشته باشیم.

سردار اشتری، مرکز مطالعات راهبردی را در تهیه اسناد پلیسی پیشقدم دانست و گفت: این موضوع در قدیم بسیار زمان بر بود ولی امروزه به همت این مرکز سرعت بیشتری در ارائه یک سند مشاهده می شود.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات مرکز مطالعات راهبردی ناجا باید تا پایین ترین رده ها قابل لمس باشد زیرا پیگیری و تحقق راهبردهای آن در کسب توفیقات بیشتر پلیس موثر است؛ این مرکز باید از قلب شهرها تا دورترین نقاط مرزی برنامه و راهبردهای مناسبی را ابلاغ کند.

این مقام عالی انتظامی کشور، اقتدار توأم با رأفت را از دیگر برنامه های ناجا عنوان کرد و گفت: این موضوع باید به نحوی اجرا شود که اگر پلیس، مجرمی را دستگیر کرد، افکار عمومی و مردم حاضر در صحنه از مامور پلیس حمایت کنند.

سردار اشتری، تحول، نوآوری و ابتکار عمل را از دیگر برنامه های ناجا عنوان کرد و گفت: نیروی انتظامی، سازمانی دانش بنیان و حرفه ای است و باید بداند که چه کاری را در چه زمانی انجام دهد.

وی با تاکید بر ارتقاء توان معیشتی کارکنان ناجا، گفت: در نیمه دوم سال ۹۷ و نیز نیمه اول سال ۹۸ قطعا اقدامات موثری در این راستا انجام خواهد شد.

فرمانده ناجا در پایان ضمن تشکر از مسئولان مرکز مطالعات راهبردی، گفت: آمادگی لازم برای انجام نشست های بیشتر در حوزه مرکز مطالعات راهبردی وجود خواهد داشت و قطعا این نشست ها می تواند ما را در ارتقاء اهداف ناجا یاری کند.