رئیس پلیس تهران بزرگ:

اجازه نمی دهیم پایتخت جولانگاه مجرمان شود

به گزارش نویدتهران، رئیس پلیس تهران بزرگ با اشاره به دستگیری سارقان به عنف ۲ پرونده که تصاویر آن در فضای مجازی منتشر شده بود، گفت: اجازه نمی دهیم تهران جولانگاه مجرمان شود.

سردار “حسین رحیمی” صبح امروز با اشاره به جزئیات بازداشت متهمان دو پرونده زورگیری که تصاویر آن در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، بیان داشت: نیروی انتظامی روزانه ده‌ها مورد سرقت را کشف می‌کند، ممکن است یک پرونده سرقت در کمتر از چند ساعت کشف و اطلاع‌رسانی شود اما امکان دارد کشف برخی پرونده‌های سرقت نیز چند روز یا چند ماه طول بکشد، این مطالب را از این بابت گفتم که اظهاراتی توسط برخی اشخاص راجع به پرونده‌های سرقت و زورگیری مطرح شده است.

وی  افزود: برای ما فرقی نمی‌کند شاکی پرونده چه کسی باشد و پی‌جویی برای کشف جرم به محض اطلاع پلیس از سطح کلانتری آغاز می‌شود یعنی اقداماتمان را به سرعت پس از اطلاع از طریق ۱۱۰ یا مردم آغاز می‌کنیم.

رئیس پلیس تهران اظهار کرد: رسیدگی به هیچ پرونده سرقتی بدون حصول نتیجه کنار گذاشته نمی‌شود، در دو مورد اخیر نیز که در فضای مجازی پخش شد به سرعت اقدامات خود را از سطح کلانتری آغاز کرده و لحظه به لحظه در کلانتری، پلیس پیشگیری و آگاهی، موضوع دنبال شد.

این مقام ارشد انتظامی عنوان داشت: پرونده نخست مربوط به دو خانمی بود که از کادر درمان و زحمت‌کشان عرصه سلامت بودند، این دو خانم پس از اتمام کار و مراجعه به منزل، گرفتار سه سارق زورگیر شدند که فیلم آن نیز در فضای مجازی پخش شد و بلافاصله بعد از این موضوع همکاران بنده در کلانتری ۱۰۸ نواب اقدامات خود را شروع کردند و به لطف خدا در کمتر از چهار روز توانستیم این متهمان را در درگیری مسلحانه و حین سرقت جدید بازداشت کنیم البته یکی از متهمان متواری است و به زودی بازداشت می‌شود.

سردار رحیمی افزود: در پرونده دوم، فرد علی‌رغم تلاش برای فرار از دست سارقان و پناه بردن به مکانی، متاسفانه با شقاوت و وقاحت تمام توسط سارقان مورد زورگیری و سرقت قرار گرفت که توسط همکاران در پلیس آگاهی بازداشت شدند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ عنوان کرد: با اقتدار تمام در مقابل افرادی که بخواهند امنیت مردم را دچار اخلال کنند، ایستادگی می‌کنیم و شب و روز تلاش می‌کنیم حتی در وضعیت کرونایی، تلاشمان مضاعف شده است، اجازه نمی دهیم پایتخت جولانگاه مجرمان شود.

این مقام ارشد انتظامی درباره محدودیت های کرونایی در شب جاری و شب یلدا نیز گفت: محدودیت ها امشب و فردا شب از ساعت ۲۰ برای تردد خودروها و از ساعت ۱۸ برای اصناف آغاز می‌شود بنابراین به نوعی از ساعت ۱۸ حضور همکاران در سطح معابر به شدت افزایش پیدا می‌کند و جدای از اعمال قانون توسط دوربین ها، پلیس نیز از ترددها در ساعات ممنوعه جلوگیری می‌کند.