سیدحسین نقوی حسینی:

اتهام انگلیسی ها صرفا بازی کمدی و برای منزوی کردن ایران است

به گزارش نویدتهران،سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس با اشاره به اینکه ایران هیچ نوع ارسال سلاح یا نیروی نظامی به یمن نداشته است، گفت: اتهام انگلیسی ها صرفا بازی کمدی و برای منزوی کردن ایران است.
سیدحسین نقوی حسینی در واکنش به پیش نویس قطعنامه ضد ایرانی که با استناد به گزارشی مبهم و ادعای کمک تسلیحاتی ایران به حوثی های یمن توسط انگلیس تهیه شده، گفت: این اقدام با حمایت و مدیریت ایالات متحده انجام شده زیرا جمهوری ایران اسلامی بارها اعلام کرده که هیچ نوع ارسال سلاح یا نیروی نظامی به چنین کشورهایی نداشته است.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایران فقط بنا به خواست دولت های قانونی و رسمی حمایت مستشاری انجام می دهد، اظهار کرد: پیش نویس قطعنامه انگلیسی ها اتهام به جمهوری اسلامی است.

وی ادامه داد: باید اذعان کرد کشوری که تحریم است و حتی کشتی غذا و دارو نمی تواند به بنادر آن وارد شود، جای سوال دارد که چطور می توان به آن سلاح ارسال کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم در خصوص اینکه متن پیش‌نویس این قطعنامه انگلیسی پس از انتشار گزارش کارشناسان سازمان ملل مبنی بر کمک تسلیحاتی ایران به شبه نظامیان حوثی تهیه شده است، تصریح کرد: نمایش آهن پاره هایی که آمریکایی ها شروع کردند، صرفا بازی کمدی است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه مستکبران به دنبال انزوای جمهوری اسلامی ایران هستند، خاطرنشان کرد: عربستان سعودی در یمن اقدام به جنایت می کند، آنوقت کشورهای غربی ایران را متهم می کنند لذا کشورهای حاضر در شورای امنیت سازمان ملل باید کمی دقیق تر به مسائل نگاه کنند و سیاست زده عمل نکنند تا واقعیت برای جهانیان معلوم شود.