مأموریتی که انجام شد؛

اتمام اسکان موقت ۱۹۸۲ روستای زلزله‌زده استان کرمانشاه توسط سپاه

به گزارش نویدتهران،با اتمام مأموریت سپاه پاسداران ، کار اسکان موقت ساکنان ۱۹۸۲ روستای زلزله‌زده در استان کرمانشاه پایان یافت.

۲۱ آبان ماه برای استان کرمانشاه یادآور تجربه تلخی است که نه‌تنها مردم این دیار بلکه ملت ایران داغدار این موضوع شدند و نشان داد زلزله ۷٫۳ریشتری استان کرمانشاه علاوه بر لرزش زمین سبب بروز بسیاری از رفتارهای انسان‌دوستانه از طرف ملت و اقدامات قابل توجهی توسط ارگان‌های مختلف شد.

سپاه که از گذشته تاکنون کمک‌رسانی به مناطق محروم سراسر کشور در حوزه‌های مختلف را مأموریت خود قرار داده است بعد از وقوع زلزله مهیب استان کرمانشاه از همان لحظات اولیه وقوع حادثه حضور چشمگیری در منطقه داشت و در مراحل مختلف امدادرسانی، آواربرداری، اسکان اضطراری و اسکان موقت کنار زلزله‌زدگان استان کرمانشاه حاضر شد.

با وقوع زلزله امدادرسانی در شهر به‌عهده ارتش و در روستاهای پرتعداد منطقه به سپاه واگذار شد و بعد از اتمام اسکان اضطراری برای سرعت بخشیدن به ساخت اسکان موقت قبل از شروع فصل سرما طی تفاهم‌نامه‌ای بین بنیاد مسکن و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) ساخت ۸۰۰۰ کانکس یا اسکان موقت زلزله‌زدگان به این قرارگاه واگذار شد که در مدت یک و ماه نیم براساس تعهد داده‌شده بیش از ۸۱۰۰ کانکس توسط این قرارگاه ساخته شده است.

براساس تعهد قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) مقرر بود کانکس‌ها برای روستاهای زلزله‌زده استان کرمانشاه در مدت ۴۵ روز ساخته شود که با سرعت عمل و تلاش شبانه‌روزی این قرارگاه در مدت ۴۰ روز تمام روستاهای مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه که بیش از ۱۹۰۰ روستا بود به اسکان موقت مجهز شدند.

عملیات ساخت کانکس تنها اقدام سپاه در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه نبود بلکه سپاه در امدادرسانی به زلزله‌زدگان، عملیات تخریب و آواربرداری واحدهای آسیب‌دیده، تأمین مصالح و کمک به حمل مصالح حضور فعال داشت به‌طوری که رضایت مردم مظلوم منطقه را به‌دنبال داشته است.