رئیس پلیس بین الملل ناجاخبرداد:

اتخاذ رویکرد حرفه ای شدن با پیچیدگی جرایم در سطح بین الملل

رئیس پلیس بین الملل ناجا گفت: با گستردگی و پیچیدگی جرایم در سطح بین الملل ، مأموریت های این پلیس نیز پیچیده می شود و لازم است ضمن حرکت در مسیر تخصص و حرفه ای گرایی ، در راستای مأموریت ها از همه ظرفیت های موجود بهره می بریم.

سردار مسعود رضوانی  در پنجمین نشست تخصصی ، آموزش افسران رابط پلیس بین الملل ناجا، با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه الزهرا (س) اظهار کرد: پلیس اینترپل متولی هماهنگی اقدامات ناجا در حوزه بین الملل است. در دنیای پرتلاطم امروز نیاز ناجا به فعالیت، حضور و مشارکت در عرصه بین الملل به سرعت در حال افزایش است.
به گزارش نوید تهران وبه نقل ازپلیس،وی افزود: نظارت و رصد بر روند اتفاقات پیرامونی از ضروریات انکارناپذیر دنیای امروز است و مأموریت های ناجا در عرصه بین الملل حائز اهمیت می باشد.
رئیس پلیس بین الملل ناجا تأکید کرد: این پلیس مأموریت های گسترده ای بر عهده دارد و اقداماتی در حوزه مقابله و پیگیری جرایم انجام می دهد.
وی با بیان اینکه این پلیس با قوه قضائیه همکاری و تعامل بسیار نزدیکی دارد، افزود: واقعیت این است که با گستردگی و پیچیدگی جرایم در سطح بین الملل ، مأموریت های این پلیس نیز پیچیده می شود و لازم است ضمن حرکت در مسیر ” تخصص” و “حرفه ای گرایی” در راستای انجام مأموریت ها از همه ظرفیت های موجود بهره می بریم.
این مقام عالی انتظامی تأکید کرد: پلیس بین الملل برای حفظ و توسعه نظم و امنیت و مقابله با جرایم، عملکرد فرا مرزی و فراملی دارد و همواره سعی این پلیس بر این بوده که مأموریت ها به نحو مطلوب انجام شود.
سردار رضوانی خاطر نشان کرد: سند راهبردی ناجا در سال های گذشته در حوزه بین الملل تعریف و تدوین شده است و امروزه مأموریت های این پلیس مطابق با این سند راهبردی دنبال می شود. همواره در مورد ضرورت حضور ناجا در عرصه بین الملل برای پیشبرد اهداف تأکید شده است.
وی با قدردانی از حمایت های فرماندهی ناجا سردار “حسین اشتری” و هیئت رئیسه عنوان کرد: مبارزه با جرایم سازمان یافته، تروریسم ، قاچاق، تعقیب و استرداد مجرمان، تبادل دانش پلیسی، اجرای عملیات مشترک ، کنترل اتباع خارجی و … بخشی از مأموریت های این پلیس است و در تلاشیم فضا و بستر لازم را برای ارتباط با پلیس سایر کشورها در راستای انجام مأموریت ها تقویت کنیم.