باحضور دکتر علوی؛

آیین معارفه مدیران کل اطلاعات مازندران و گلستان برگزارشد

به گزارش نویدتهران،حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید محمود علوی در جلسه ی شورای اداری استان گلستان با اشاره به ایام ربیع الاول و هفته ی وحدت ، گفت: رشد و تعالی مسائل معنوی و عبودیت در گرو وجود امنیت است و باید به آن اهتمام جدی داشت.

وی با اشاره به نام گذاری امسال به عنوان سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، تصریح کرد: در سایه ی امنیت و سلامت می توان به اقتصاد مقاوم دست یافت و مسئولان باید به گونه ای عمل کنند که سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری احساس امنیت کنند.

وزیر اطلاعات افزود: حمایت ما از سرمایه گذار به خاطر سرمایه گذار نیست تا هر موقع بخواهد به اقتصاد کشور شوک وارد کند، بلکه به علت سرمایه گذاری و ایجاد فرصت شغلی در جامعه است.

دکترعلوی گفت: در مواجهه با تخلفات اقتصادی باید از بروز تخلفات پیشگیری کرد و برای افزایش سرمایه گذاری نباید از فساد اقتصادی چشم پوشی کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود امنیت، عدالت و آرامش را حق مردم دانست و افزود: حکومت اسلامی باید چتر امنیت را برای همه آحاد جامعه از هر قوم و مذهب و ادیان مختلف بگستراند.

دکترعلوی با اشاره به آموزه های دینی و رعایت حقوق و عدالت، اظهار کرد: امیرالمومنین علی(ع) مدافع حق پایمال شده زن یهودی غارت زده بود.

وزیر اطلاعات، اجرای عدالت، حرمت گذاری، تامین معیشت، محبت و نیکی برای همگان را وظیفه حکومت اسلامی دانست و گفت: هر کس درون نظام دل در گرو حکومت اسلامی دارد باید از همه امکانات به ویژه امنیت برخوردار شود و وزارت اطلاعات به عنوان یکی از تاثیر گذار ترین عناصر تامین امنیت، وظیفه خود می داند برای همه مردم فعالیت کند.

وی افزود: آرامش کنونی جامعه نتیجه چنین روشی است که مکتب اسلام برای ما در نظر گرفته است و مسئولان استانی وزارتخانه از محبوبیت شایانی در میان مدیران برخوردارند.

دکترعلوی در پایان با اشاره به رویکرد چرخش نخبگانی درون وزارت اطلاعات، از تلاشهای مدیرکل سابق اداره کل اطلاعات استان گلستان قدردانی و مدیرکل جدید را معرفی کرد.


وزیر اطلاعات در آیین معارفه مدیر کل جدید اطلاعات مازندران: ما موظف به تامین امنیت هستیم و اگر افرادی دست به اسلحه شوند با آنان برخورد قاطع می کنیم
حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید محمود علوی در آئین معارفه ی مدیرکل جدید اطلاعات مازندران در جلسه ی شورای اداری استان در ساری افزود: باید با راهکارهای پیشگیرانه ، از بروز تخلفات جلوگیری کرد.
وی امنیت موجود در کشور را مرهون تلاش و همدلی یکایک مسئولان بویژه شورای تامین دانست و اظهار داشت : همه مسئولان به صورت همسو برای ارتقای استان و رضایت مردم و رهبر در تلاشند و امیدواریم خداوند در این مسیر ما را یاری کند.
وزیر اطلاعات افزود : از جامعه ای که دچار ناامنی و اختلالات اقتصادی باشد ، انتظار فرهنگ عبودیت نمی توان داشت و در آن ایمان و دین گریزی شکل می گیرد و اگر بخواهیم فرهنگ عبودیت ارتقا یابد باید آرامش در جنبه های مختلف ارتقا یابد.
دکتر علوی گفت : شکوفایی اقتصادی نیز درگرو امنیت پایدار است و اگر امنیت و سلامت درجامعه وجود داشته باشد ،شاهد رشد اقتصادی خواهیم بود.
وزیر اطلاعات با بیان اینکه نباید برای امنیت اقتصادی بر فساد اقتصادی چشم پوشاند ، افزود : جامعه باید از امنیت اقتصادی برای سرمایه گذاری برخوردار باشد.
دکترعلوی با تاکید بر این نکته که حمایت از سرمایه گذاری به معنای حمایت از سرمایه داران نیست ، گفت : اسلام با داشتن سرمایه از طریق حلال مخالفتی ندارد و حمایت از سرمایه گذار و رفع موانع از پیش پای سرمایه گذاران و به وجود آوردن سلامت در دستور کار قرار دارد.
وزیر اطلاعات افزود: از وظایف اصلی وزارت اطلاعات ایجاد امنیت سرمایه گذاری و در کنار آن ارتقای امنیت اداری است.
وی همچنین به ارتقای امنیت در بخش های علمی ، حوزوی ، صنعتی و قومی اشاره کرد و گفت : وظیفه ی حکومت تامین امنیت برای آحاد جامعه است.
وزیر اطلاعات افزود : ما موظف به تامین امنیت هستیم و اگر افرادی دست به اسلحه شوند با آنان برخورد قاطع می کنیم.
دکتر علوی گفت : امنیت موجود در جامعه نعمتی است که باید شکرگزار آن باشیم و از نیروهایی که پدید آورنده ی این امنیت هستند قدردانی می کنیم.
وزیر اطلاعات همچنین در پایان این جلسه با قدردانی از تلاش های مدیر کل سابق اطلاعات مازندران ، مدیرکل جدید اطلاعات استان را معرفی کرد.