باحضورحجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری؛

آیین اعطای نشان خادمیاری به دانش آموزان برگزارشد

به گزارش نویدتهران،نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در مراسم اعطای نشان خادمیاری به دانش آموزان انجمن های اسلامی گفت: خدمت‌رسانی باید در درجه اول همراه با اخلاص باشد که این خلوص در نوجوانان و جوانان وجود دارد.
حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری در مراسم اعطای نشان خادمیاری به دانش‌آموزان عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی که پیش از ظهر امروز در صحن جمهوری اسلامی حرم مطهر رضوی برگزار شد، ضمن تبریک ولادت امام جواد(ع) اظهار داشت: توجه آستان قدس رضوی و تولیت آن برای توسعه معنای خدمت، کاری قابل تقدیر است و خدمت‌رسانی باید در درجه اول دارای اخلاص باشد که این خلوص در نوجوانان و جوانان وجود دارد.

وی اظهار کرد: دومین شرط خدمت‌رسانی فروتنی و خضوع است و این که ما کاری را با فروتنی، خضوع و بدون تبلیغات و سروصدا انجام دهیم بسیار خوب است.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری سومین شرط خدمت‌رسانی را خدمت کریمانه دانست و خاطرنشان کرد: عنصر اخلاص حرف اول را می زند و خدمت باید با فروتنی انجام شود، خدمت‌گذاری باید آهنگ کریمانه داشته باشد تا مخدوم احساس بزرگی و کرامت کند.

وی خطاب به دانش آموزان گفت: در انجام خدمت، هنر جوانی خود را به کار گیرید، اگر خدمت شما واقعا با آرایه‌های هنر انجام شود بی‌شک مورد قبول واقع می‌شود.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه با اشاره به اینکه دانش آموزان منتخب لازم است خدمت‌رسانی خود را به نیابت از 36 هزار دانش‌آموز شهید انجام دهند، گفت: محل خدمت شما دانش‌آموزان، خانواده، مدرسه و محله است که در انجام این خدمت‌رسانی نهایت تلاش خود را انجام دهید.

همچنین گردهمایی ملی ” اعلام آیه سال اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان” با حضور بیش از سه هزار نفر از اعضای برگزیده انجمن های اسلامی دانش آموزان و سخنرانی حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در محل رواق شیخ حر عاملی حرم مطهر رضوی در شامگاه سه شنبه هفتم فروردین ماه ۱۳۹۷ برگزار شد.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه ضمن تقدیر از تولیت آستان قدس و اجراکنندگان طرح «خادم یاری» حرم مطهر رضوی گفت : این طرح ابتکاری، بشارتی است برای توسعه معنای خدمت در بارگاه مطهر رضوی تا تمام دلدادگان و عاشقان حضرت رضا (ع) که علاقه دارند یک روز در حرم مطهر به‌عنوان خادم حضور پیدا کرده و خدمت کنند.

وی با اشاره به اینکه امسال سال حمایت از کالای ایرانی می‌باشد افزود: اگر از کالای ایرانی حمایت شود اشتغال بسیاری از جوانان کشور حل خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری خاطرنشان کرد : امسال آیه ۲۹ سوره مبارکه فتح تعیین کننده سیر و سلوک یک سال آینده اعضای انجمن اسلامی است.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه با بیان اینکه ابتدای این سوره با فتح و پیروزی آغاز می‌شود، گفت: همراهان همیشگی پیامبر(ص) در برابر کفار سخت هستند و در برابر انسان‌های مومن بسیار مهربان می‌باشند، زیرا شهد شیرینی بندگی خدا را چشیده اند و همیشه به دنبال پیدا کردن رضای خداوند متعال هستند.

لازم به ذکر است در حاشیه این همایش بزرگ ملی، تفاهم نامه اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با آستان قدس رضوی درخصوص همکاری های دوجانبه فرهنگی و اجتماعی در حوزه نوجوانان و جوانان با حضور حامد علامتی (دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان) و حجت الاسلام و المسلمین گنابادی نژاد( ریاست سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی) امضاء گردید.