آیت الله خاتمی برنامه های اجلاس خبرگان را تشریح کرد

به گزارش نویدتهران،نشست خبری سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان صبح امروز در دبیرخانه این مجلس برگزار شد. رسيدگي به وضعيت معيشتي و اقتصادي مردم دستور کار اين اجلاس خواهد بود.
سخنگوي هيات رييسه مجلس خبرگان رهبري از برگزاري پنجمين اجلاس خبرگان رهبري در ۱۳ و ۱۴ شهريور خبر داد و گفت: رسيدگي به وضعيت معيشتي و اقتصادي مردم دستور کار اين اجلاس خواهد بود.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: افتتاحیه پنجمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری، روز سه شنبه ۱۳ شهریور ماه از ساعت ۸:۳۰ برگزار می شود.

سخنگوی مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: دستور پنجمین اجلاسیه خبرگان به تربیت عبارت است از؛ نطق رئیس محترم مجلس خبرگان رهبری، نطق های قبل از دستور به مدت ۱۵ دقیقه، و سخنرانی شخصیت مدعو خواهد بود و در کنار اینها بررسی رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم دیگر دستور مجلس خبرگان است.

وی رسیدگی به وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم را از جمله دستور کار این اجلاس دانست و افزود: بعضی‌ها می‌گویند این موضوع ربطی به خبرگان ندارد اما بر اساس ماده ۵۲ آیین‌نامه داخلی خبرگان به منظور آگاهی اعضا، این مجلس می تواند به تحولات داخلی و جهانی به ویژه مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، امنیتی و مدیریتی بپردازد.

عضو عیئت ریئسه مجلس خبرگان رهبری در ادامه گفت: از روسای سه قوه برای شرکت در این اجلاسیه با موضوع «میزان تحقق مطالبات رهبری در بهبود اوضاع اقتصادی کشور و حل مشکلات معیشتی مردم» دعوت کردیم تا درباره اقدامات انجام شده برای رفع مشکلات معیشتی مردم گزارش خود را ارائه کنند.

وی ادامه داد: دو هفته پیش از رئیس محترم جمهور محترم دعوت کردیم که ایشان عذرخواهی کردند؛ هرجند علی القاعده ایشان یه عنوان نماینده مجلس خبرگان در اجلاس شرکت می کنند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرکان اضافه کرد: شخصیت هایی که در این اجلاس حضور پیدا می کنند شخصیت های برجسته کشور هستند و ما همچنان معتقدیم که آقای رئیس جمهور اگر بتوانند عذر خود را برطرف کنند و تشریف بیاورند برای ایشان فرصت مناسبی است.

آبت الله خاتمی با بیان این که آیت الله آملی لاریجانی رئیس محترم قوه قضاییه و آقای دکتر علی لاریجانی رئیس محترم مجلس شورای اسلامی قول دادند که در این اجلاس حضور پیدا کنند، تاکید کرد: پیش‌بینی ما این است که جلسه پرشوری از سوی اعضای محترم با هدف روشن شدن واقعیت شکل بگیرد

سخنگوی هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: به نظر نمی رسد هیچ کس در مجلس خبرگان رهبری به دنبال مچ‌گیری باشد.در این اجلاس اعضاء مشکلات و راه حل ها را خواهند شنید و پیشنهادات و نظرات خود را هم می توانند عرضه کنند