آیت‌الله جنتی رحلت آیت‌الله امینی را تسلیت گفت

به گزارش نویدتهران،رئیس مجلس خبرگان رهبری و دبیر شورای نگهبان در پیامی رحلت آیت‌الله ابراهیم امینی را تسلیت گفت.
آیت‌الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری و دبیر شورای نگهبان در پیامی رحلت آیت‌الله ابراهیم امینی عضو مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت.

متن پیام تسلیت آیت‌الله جنتی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
العلماء باقون مابقی الدهر

عالَم اسلام، حوزه علمیه و نظام اسلامی در طلیعه ماه مبارک رمضان، عالِمی عارف، مبارز، باتقوا، دغدغه‌مند و ساده زیست را از دست داد و موجب تأثر و تألم عمیق کسانی گردید که با زندگی و منش او آشنا بودند.

آیت الله امینی که بحق یار دیرین و مورد وثوق حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری «مدظله العالی» بود در تمام عرصه‌های خدمت به انقلاب و نظام که مسؤولیتی بر عهده اش گذارده شد با مشی طلبگی و ساده زیستی بی‌آنکه به دنبال مطامع دنیوی باشد در زندگی فردی و سلوک با مردم، خوش درخشید و خود را همواره خادم مردم به ویژه محرومان می‌دانست. زندگی ساده و بی آلایش او قبل و بعد از انقلاب علی رغم داشتن سمت‌های مهم کشوری، گواه بر این مدعاست.

آن عالم خداباور با تمام مسؤولیت‌هایی که داشت، اما تبیین معارف ناب اسلامی با قلمی روان برای همگان به ویژه جوانان و طرح مسائل و مشکلات اجتماعی با بیانی ساده را همواره دغدغه خود می‌دانست و تا آخر عمر لحظه‌ای در این راه بیکار ننشست «عاش سعیداً و مات سعیداً».

اینجانب این ثلمه عظیم را محضر مبارک حضرت حجت (عج)، رهبر معظم انقلاب، حوزه علمیه، علمای اعلام به ویژه خبرگان محترم و بیت مکرم ایشان تسلیت گفته برای آن مرحوم رحمت واسعه الهی و بازماندگان و علاقمندان ایشان صبر و اجر مسئلت می‌نمایم.

احمد جنتی
رئیس مجلس خبرگان رهبری و دبیر شورای نگهبان