مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران:

آگاهی از شیوه های نوین تبلیغ، جامعه را به سوی سعادت و سلامت دینی سوق می دهد

به گزارش نویدتهران،حجت‌الاسلام نوری زاده با گرامیداشت روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی گفت: آگاهی از شیوه های نوین تبلیغ، جامعه را به سوی سعادت و سلامت دینی پیش می برد.

حجت‌الاسلام سید ناصرالدین نوری زاده، مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران، در گفتگو با روابط عمومی با گرامیداشت سالروز صدور فرمان امام راحل مبنی بر تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی، به اهمیت تبلیغ و ضرورت آگاهی مبلغین و مروجین فرهنگ اسلام با ابزارها و شیوه های نوین تبلیغ اشاره کرد.

حجت‌الاسلام نوری زاده، افزود: دین اسلام به‌عنوان کامل ترین شریعت آسمانی با تبلیغ، متولد و در سایه سار هدایت و ارشاد مبلغان مذهبی جاودانه شد، بنابراین ضروی است در شرایط کنونی که هجمه زیادی از سوی دشمنان به طرق گوناگون و با استفاده از ابزارهای رسانه ای نوین علیه مبانی اعتقادی مطرح می‌شود، مبلغان دینی خود را به ابزارها و متد روز تبلیغ مجهز کنند تا علاوه بر هدایت جامعه اسلامی به سمت سعادت و سلامت مذهبی، بتوانند از ورود اندیشه ها و افکار مبتنی بر دین ستیزی و اسلام هراسی ممانعت کنند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه اصل و محور تبلیغ، جامعیت دین است، اظهار داشت: دین اسلام به‌عنوان آخرین و کامل ترین دین، همواره پاسخگوی نیازهای بشر بوده و هست و اگر این چهره کمال در دین تبیین نشود، بحث خاتمیت پیامبر گرامی اسلام مورد شبهه قرار می گیرد. بنابراین دین اسلام کامل کننده شریعت های پیشین خود بوده و ناگفته های ادیان قبلی در این دین بیان شده و انسان ها به مقدار بینش و نگرش خویش از آن بهره می جویند.

نوری زاده، ویژگی خاص تشیع را حفظ و پاسداری از دین اسلام در تمامی عرصه های فکری، فرهنگی، اعتقادی و اخلاقی در مذهب شیعه علاوه بر بحث های تئوری و فرمول های گوناگون فردی و اجتماعی که در قرآن کریم و فرامین پیامبر بزرگوار اسلام وجود دارد و برای تبلیغ به‌ عنوان اصل مطرح است؛ معرفی کرد و افزود: سیره و رفتار پیامبر و ائمه معصومین به‌عنوان الگوهای عملی مورد نظر قرار می گیرد که مبلغان همواره باید از آنان به‌عنوان بهترین نعمت و ذخایر الهی یاد کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران، با برشمردن شیوه های مختلف تبلیغ مانند قلم، بیان، جلوه های هنری و ابزارهای نوین و تکنولوژی روز، تأکید کرد: القای شبهات اعتقادی از سوی روشن فکر مآبان و علم زدگان آن سوی مرزها و حتی در داخل میهن اسلامی، از جمله تبلیغات ظلمانی شیطان است که مبلغان با آگاهی از شبهات مطرح شده و بالا بردن سطح دانش و آگاهی های خود و اقشار جامعه، باید در زمینه های گوناگون و استفاده از بیانی شیوا و زیبا، آثار سوء این تبلیغ ها و تهاجم فرهنگی را از بین برده و مرزهای فکری دینی را حفظ کنند.

این مسئول فرهنگی، برای تمامی مروجان فرهنگ انسان ساز اسلام و تلاشگران عرصه تبلیغ آرزوی موفقیت کرد.