رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:

آموزش و پرورش می‌تواند در مدارس مناطق محروم از روحانیون مستقر استفاده کند

به گزارش نویدتهران،رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کرد:آموزش و پرورش می‌تواند در مدارس مناطق محروم به جای معلم های حق التدریسی از ظرفیت روحانیون مستقر استفاده کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی در حاشیه بازدید از نمایشگاه تخصصی «مدیریت مسجد» با اشاره به اینکه در بعضی از روستاها مشکل معلم حق‌التدریسی داریم، گفت: در مناطق محروم یک معلم حق التدریسی باید مسافتی طولانی را طی کند و معمولا از میزان حق التدریس خود هم ناراضی است در حالی که آموزش و پرورش می‌تواند از روحانیون مستقر به‌عنوان معلم در مناطق محروم کشور استفاده کند.

وی با بیان اینکه در زمینه ساماندهی امور مساجد باید از فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود استفاده بهینه ای کرد، یادآور شد: مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا عمدتا در مناطق محروم احداث شده اند که در استفاده از ظرفیت‌های این مدارس هم نباید غفلت کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی پس از بازدید از نمایشگاه «مدیریت مسجد» در نشستی مشترک با حجت‌الاسلام والمسلمین محمد جواد حاج علی اکبری رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد و محمد مخبر دزفولی رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره)حضور یافت که طی این نشست مقرر شد‌ کارگروه مشترکی بین سازمان تبلیغات اسلامی، مرکز رسیدگی به امور مساجد و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در زمینه ساماندهی امور مساجد تشکیل شود.

گفتنی است، نمایشگاه تخصصی «مدیریت مسجد» به همت مرکز رسیدگی به امور مساجد با عناوین و موضوعاتی همچون تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه مسجد، مسجد و دهه شصت، شهدای محراب، مسجد ضرار، نگاهی آماری به وضعیت مساجد، روند برنامه ریزی راهبردی مساجد، مسجدکالا، مجموعه اسناد و منابع مسجد و خادم مسجد بیستم الی سی ام آبان ماه ۱۳۹۷ در بزرگراه رسالت، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حسینیه الزهراء (س) برپا شده است.