حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی ‌اکبری:

آموزش‌وپرورش چشم امید نظام در اجرای گام دوم انقلاب است

به گزارش نویدتهران،امام‌جمعه موقت تهران و رئیس ستاد ائمه جمعه کشور با حضور درگردهمایی مشترک معاونان و مشاوران و مدیران کل آموزش ‌و پرورش استان‌ها در اردوگاه شهید باهنر تهران بر اجرای گام دوم انقلاب در آموزش‌وپرورش تأکید کرد.
حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی ‌اکبری با تبریک ماه رجب‌ اظهارکرد: در قرآن کریم قله و اوج شکوفایی هر چیزی ۴۰سالگی است و کمال و پختگی در این زمان آشکار می‌شود.

وی با تشریح آیاتی از کلام‌الله مجید تصریح کرد: بیانیه مقام معظم رهبری در خصوص گام دوم انقلاب سند ارزشمندی است که کار را برای مسئولان در جهت پیمودن مسیر انقلاب در چهل سال آینده تسهیل کرده است.

امام‌جمعه موقت تهران ادامه داد: نگاه رهبر معظم انقلاب به‌صورت کاملاً کارشناسی نسبت به گذشته وآینده است و همچنین به عمر چهل‌ساله انقلاب نگرشی شاکرانه دارند و البته به نقایص هم اشاره‌ کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: آموزش‌وپرورش چشم امید نظام در اجرای گام دوم انقلاب است لذا معلمان باید با دقت این بیانیه را مطالعه کنند تا بتوانند به‌خوبی محتوای آن را به دانش آموزان منتقل کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج علی‌اکبری اظهارکرد: این بیانیه می‌تواند به یک کار مشارکتی بین دانش آموزان و معلمان در مدرسه ارائه شود و در آینده در دانشگاه ادامه یابد.

وی اضافه کرد: ارائه سنجیده و همراه با پختگی و هوشمندانه مطالب و مضامین بیانیه با استفاده از ظرفیت‌های موجود مدارس در فرا روی قرار گرفتن این سند ارزشمند بسیار مؤثر است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه گفت: با توجه به متن بیانیه باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که دانش آموزان به مطالعه تاریخ علاقه‌مند شوند.

وی افزود: کار آموزش‌وپرورش بسیار ارزشمند و دشوار است و توقع امام زمان عجل الله تعالی از این نهاد گسترده بیشتر است، لذا مدیران نظام و تعلیم و تربیت با توسل به اهل‌بیت علیهم‌السلام در تربیت فرزندان جامعه کوشا باشند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج علی‌اکبری با اشاره به برگزاری آئین باشکوه نماز جمعه در سراسرکشور اظهارکرد: آموزش‌ و پرورش از این ظرفیت خدادادی بیشتر بهره‌مند شود و در هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن این آئین سیاسی عبادی با استفاده از ظرفیت دانش‌آموزی تلاش کند.

وی انجمن اسلامی دانش آموزان را ظرفیت ارزشمندی دانست که نظام تعلیم و تربیت می‌تواند از آن بهره‌مند شود، لذا این تشکیلات در جهت تحقق اهداف تربیتی فعالیت می‌کند.