آیت‌الله امامی کاشانی:

آمریکا هیچ‌گاه مثل امروز نزد جهانیان بی‌ارزش نشده بود

به گزارش نویدتهران،خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: دولت آمریکا با خروج یکجانبه خود از برجام، سر ملت آمریکا را از خجالت و ذلت پایین انداخت. آمریکا هیچ‌گاه مثل امروز نزد جهانیان بی‌ارزش نشده بود.
آیت‌الله محمد امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه امروز ۲۸ تیر تهران گفت: مسئله رهبری یک مسئله اصلی و اساسی در دین اسلام است.

وی افزود: در شرایط فعلی که دشمن کشور ما را به فشار و سختی انداخته است، دست اندارکاران و مسئولان باید میز اداره و وقت و زمان خود را به امام زمان(عج) عرضه کنند و ببیند امام زمان(عج) از او راضی است یا خیر.

وی در ادامه با بیان اینکه اروپا به تعهدات خود در برجام از جمله در حوزه‌های نفتی و ارتباطات بانکی به هیچ عنوان عمل نکرد، گفت: دولت آمریکا با خروج یکجانبه خود از برجام، سر ملت آمریکا را از خجالت و ذلت پایین انداخت. آمریکا هیچ‌گاه مثل امروز نزد جهانیان بی‌ارزش نشده بود. نه آمریکا نه انگلیس و نه آل سعود، توجه به دنیا نمی‌کنند که اینچنین خود را پست و فرومایه کرده‌اند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: حرکت اخیر جمهوری اسلامی ایران در برجام کاملا قانونی بود و دنیا آن را قبول داشت.

آیت‌الله امامی کاشانی با بیان اینکه توقیف نفتکش ایران توسط نیروی دریایی انگلیس در دریای مدیترانه کاملا خلاف قوانین بین‌الملل بود و ایران می‌تواند از این موضوع به سازمان ملل متحد شکایت کند، گفت: صاحبان کشتی هم می‌توانند از این موضوع به دادگستری اروپا شکایت کنند.

وی افزود: امروز حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با قوت راه امام خمینی (ره) را ادامه می‌دهند.

خطیب موقت نماز جمعه در ادامه گفت: شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه امروز شرایط بسیار بدی دارند و ما از خداوند متعال می‌خواهیم لباس عافیت را بر تن ایشان بپوشاند.

آیت الله امامی کاشانی در پایان با بیان اینکه دختران و پسران باید ببینند اسلام درباره آن‌ها و درباره جلوگیری از نگاه به نامحرم و چگونگی پوشش در جامعه چه می‌گوید، خاطرنشان کرد: تردیدی نیست که اگر فرزندان ما به دنبال بی‌بند و باری بروند، دشمن بر ما مسلط می‌شود.