آیت‌الله موحدی‌کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

آمریکا روز به روز منزوی‌تر می‌شود

به گزارش نویدتهران،خطیب موقت نماز جمعه تهران،با بیان اینکه مسئولان باید در برابر آسیب‌های فضای مجازی به هوش باشند،گفت: صحنه‌هایی که از طریق فضای مجازی منتشر می‌شود، جوانان را گمراه و زندگی‌های خانوادگی را متزلزل می‌کند.
آیت‌الله موحدی کرمانی، در خطبه‌های نماز جمعه تهران، با بیان اینکه مسئولان باید در برابر آسیب‌های فضای مجازی به هوش باشند، اظهار کرد: صحنه‌هایی که از طریق فضای مجازی منتشر می‌شود، جوانان را گمراه و زندگی‌های خانوادگی را متزلزل می‌کند.

آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به راهپیمایی باشکوه اربعین و حضور حدود ۱۷ میلیون زائر درکربلای معلی گفت: اربعین روز پیروزی امام حسین (ع) است و روزی است که امام حسین (ع) با عده‌ای اندک از یارانش بر دنیای ظلم و جور پیروز شد؛ حسین بن علی (ع) در یک مقطع نظام طاغوتی اموی را سرنگون کرد و در مقطعی دیگر که همان اربعین باشد پایه مقابله با ظلم را بنا نهاد.

وی در ادامه خطاب به ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت: دوران زورگویی رو به افول است و حتی کشور‌های اروپایی و همپیمانان آمریکا نیزدیگر خسته شده اند و آمریکا روز به روز منزوی‌تر می‌شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: امکان اینکه آمریکا به واسطه تحریم‌ها به اهداف اقتصادی‌اش برسد بسیار ضعیف است و قطعا ازا ین تحریم‌ها به اهداف سیاسی اش نیز نمی‌رسد و شاهد بودیم که اروپایی‌ها ضمن صدور بیانیه‌ای در محکومیت تحریم‌های آمریکا علیه ایران، اقدام به ایجاد مکانیزمی برای جبران این تحریم‌ها نیز کردند.

آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به ماجرای قتل فجیع جمال خاشقجی و رسواتر شدن رژیم سعودی گفت: آمریکایی‌ها امروز سردرگم شده‌اند که آیا باز هم از گاو شیرده خود رژیم سعودی حمایت کنند و یا اینکه به محکومیت این رژیم کودک کش بپردازند.

وی با اشاره به جنایت‌های رژیم سعودی علیه مردم یمن بیان داشت: ۱۴ میلیون یمنی به سبب گرسنگی در خطر مرگ هستند، اما آمریکا کماکان از رژیم سعودی که به یمن تجاوز کرده حمایت می‌کنند و سردمداران این رژیم که به دروغ خود را خادم حرمین می‌نامند، اما در اصل در رأس خائنان به حرمین هستند روز به روز در کشتار مردم یمن بی پرواتر می‌شوند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه با اشاره به کشتار شیعیان نیجریه در جریان مراسم اربعین تصریح کرد: دلیلی ندارد مراسم مذهبی مسالمت آمیز شیعه در نیجریه مورد حمله قرار گیرد؛ برای حل این معضل، لازم است شیعیان با حکومت نیجریه مذاکره کنند تا دیگر این قبیل اتفاقات رخ ندهد.

آیت الله موحدی کرمانی در ادامه بیان داشت: به دولت پاکستان رسما اخطار می‌شود در مورد آزادی مرزبانان کشورمان که اخیرا توسط عناصر یک گروه تروریستی در مرز دو کشور ربوده شدند اقدام عاجل نماید.

وی در پایان با اشاره به استقرار دولت درعراق گفت: نیرو‌های خدوم و صالح در پست‌های مختلف در عراق برسر کار آمده اند که این توفیق مدیون مرجعیت و یاران مرجعیت در عراق است.