آیت الله صدیقی در نمازجمعه تهران:

آمریکا در همه ابعاد در حال نزول و پسرفت است

به گزارش نویدتهران،خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: اقتدار دفاعی، منطقه ای، نظامی و علمی ایران باچهل سال قبل قابل مقایسه نیست . امریکادر همه این ابعاد در حال نزول و پسرفت است. آن هیمنه را در دنیا ندارد و در دیپلماسی عمومی شکست خورده است.
آیت الله کاظم‌صدیقی در خطبه‌های نمازجمعه بیان‌کرد: شما و خودم را به حرکت حول محور خداوند دعوت می‌کنم.

وی ادامه داد: هرکسی رابطه خود با خدا اصلاح کند خداوند رابطه او را با بندگان اصلاح می‌کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با توجه برگزاری اربعین بیان کرد: راهپیمایی اربعین همایش شکوه، عظمت، نورانیت، عشق و دربه‌دری عاشقانه مسلمانان جهان بود. آنگونه که رهبر معظم انقلاب در این باره فرمودند: اربعین توصیف ناپذیر است.چنین اجتماع عظیمی که در طول تاریخ در عصر ما چنین اجتماعی حاصل نشده است.

آیت الله صدیقی خاطرنشان کرد: اربعین یک اجتماعی است که رنگ معجزه دارد.این حضور از فطرت می‌جوشد که چنین معجزه ای را در عالم به نمایش می‌گذارد. این انگیزه‌های خالص در مراسم اربعین از عشق حسین(ع) است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران بیان کرد:اربعین چه حماسه، شور و شعور، مانور و عظمتی برای دین و دینداری رقم زد. اربعین برای مقابله با فساد، هرزه گرایی و جلوه های شیطانی بود. از خداوند تشکر می‌کنیم که دل‌ها را به سوی امام حسین(ع) عاشق کرده است و در سخت‌ترین شرایط ، مردم در هر سنی این مسیر طولانی را بین نجف تا کربلا حرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه با حماسه اربعین گویا اسلام دوباره متولد شده و معنویت رنگ و بوی خاصی گرفته است، اظهار کرد: یکی از فایده‌های برگزاری راهپیمایی اربعین، مقابله با تفکر مادی، دنیا گرایی و اشرافی‌گری است.

آیت الله صدیقی و المسلمین عنوان کرد: اربعین کلاس عرفان، اخلاق و تحمل سختی ها و آموزش جبهه ای است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: اربعین مانور وحدت بین عراق و ایران است. دنیای استکبار و سلطه همیشه می‌خواهند بین مسلمانان تخم نفاق بپاشند. بین ایران و عراق مشترکات فراوانی حول محور ولایت و امیر المومنین و ائمه طاهرین وجود دارد و آنها با همه توطئه هایی که می کنند راه به جایی نمی‌برند.

آیت الله صدیقی و المسلمین عنوان کرد: اگر ایمان کامل شود، اختلافات حل می شود و دلها به طور طبیعی مانند رابطه مادر و فرزندی به هم نزدیک می‌شوند. دل بردن از غیر شیعیان و غیر مسلمانان هم در این راهپیمایی باشکوه دیده شد. چنانچه شاهد بودیم در این مسیر عشق امام حسین(ع) مردم از ادیان مختلف حاضر شدند و وحدت را در عمل نشان دادند، حضور مسیحیان هم در این مسیر همه این ها یک معجزه حسینی در عصر ما رخ می دهد.

وی یادآور شد: با وجود تعداد زیادی از شبکه‌های اجتماعی که لجن پراکنی می کنند و مردم را به فساد دعوت می‌کنند، به یک باره نوری از امام حسین(ع) در دلها تابش کرده و دلها را جمع می‌کند. عشق حسین(ع) است که همه ما را جمع کرده است. این حرکت و اجتماع بزرگ دینی نشان می‌دهد؛ حکومتها در برابر حرکت خالص دینی شکست خورده‌اند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران بابیان اینکه از برکات اربعین، می توان به آن جامعه آرمانی که اسلام وعده اش را داده است، اشاره کرد، افزود: آن مدینه فاضله را در اربعین به وضوح می‌بینیم.

وی تاکید کرد: در اربعین شاهد بودیم همه خود را بدهکار زائران امام حسین می‌دیدند و این طور نیست که کسی آمده است که چیزی گیرش بیاید و میلیونها انسان می‌آیند که یاور و مخلص هم باشند و این همان جامعه آرمانی است که اسلام وعده اش را داده .انشالله مقدمه ظهور امام زمان (عج ) خواهد بود .

آیت الله صدیقی عنوان کرد: از دولتمردان و مردم عاشق امام حسین(ع) در عراق که سالیان سال جزو سابقون هستند و هیچگاه نسبت به زائران امام حسین(ع) هیچگاه کم نگذاشته‌تشکر می‌کنیم. این چند سالی هم که اربعین به‌صورت منسجم برگزار می‌شود آنها همچنان در خدمت به زائر سر از پا نمی‌شناسند و خدمت می‌کنند.

وی یادآور شد: از سایر مسئولان ایرانی و به خصوص نیروی انتظامی که جزو برندگان در این میدان بودند نیز تشکر می‌کنیم که زحمات بسیاری را در صدور گذرنامه و در قرار گرفتن مرزها کشیدند و موفق عمل کردند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران خطاب به مسئولان تاکید کرد: مسئولان از همین حالا برای برگزاری مراسم اربعین سال بعد آماده شوند. آنچه در موضوع ارز زائران پیش آمد، درست نبود. از دولت می‌خواهیم در زمینه بالابردن ارزش پول ملی و نیز سامان دادن به امور ارزی زائران تدابیر مناسبی بیندیشد.

وی با اشاره به راهپیمایی روز ۱۳ آیان نیز گفت: این روز برای تجلیل سه خاطره مهم است. اولین دلیل این بود که با تسخیر لانه جاسوسی به شکوه و عظمت آمریکا لطمه واردشد. و اسیر کردن این دیپلمات های آمریکایی ضربه شصتی بود به این ابرقدرتی که تا آنروز یکه تاز این عرصه بود. این انقلاب بود که به ملت این اقتدار را داد.

آیت الله صدیقی افزود: ۱۳آبان برای ما از ابعاد مختلف سیاسی و اجتماعی از اهمیت خاصی برخوردار است. آمریکایی‌ها با اعلام تحریم‌های مرحله دوم خود در ۱۳ آبان، فکر کردند، این تحریم‌ها لولوی جدید است که ملت ما را بترساند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران بیان کرد: در طول این چهل سال، تحریم‌های آمریکا باعث شد که صاحب شرکت‌های دانش بنیان، علوم هسته‌ای و موشکی و غیره شویم. هواپیمای جنگی و پهپادهای ما به مرز صادرات رسیده است، اینها همه از برکات تحریم بوده است. البته رشادت، استقلال خواهی و علاقه مردم به خودکفایی باعث شد تا با تحریم های شما کمر همت بسته و اقدام کنیم .

وی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب بارها از مسائل گذشته ما با امریکا گفته اند. آنها از هیچ خباثتی در این ۴۰ سال فروگذار نکردند؛ از جنگ تبلیغاتی، نظامی گرفته تا جریان طبس که آبروی آنها را برد. اینها همیشه در مصاف ما بودند اما در جنگ عظیم تبلیغاتی، نظامی و رسانه ای، پیروز مردم ما هستند.

صدیقی تاکید کرد: اقتدار دفاعی، منطقه ای، نظامی و علمی ایران باچهل سال قبل قابل مقایسه نیست. امریکادر همه این ابعاد در حال نزول و پسرفت است. آن هیمنه را در دنیا ندارد و در دیپلماسی عمومی شکست خورده است. یارانی که دیروزی آنها را حمایت می‌کردند حالا نمی‌کنند. محبوبیت، الهام دهی، توسعه مقاومت و پیروزی‌های ما در شکست داعش نشانه هایی از پیروزی و عظمت ماست. باید به فرمایشانت رهبری مبنی بر بصیرت و دوم تببین مقاومت نیز توجه لازم را داشته باشیم.

وی در پایان تصریح کرد محکومیت شیخ سلمان در بحرین کار ظالمانه‌ای است و برگه ننگین دیگری در حکومت بحرین می‌افزاید. مقاومت یمن قابل ستایش است اما شرایط زندگی و معیشتی مردم درآنجا تاسف بار است.