نقوی‌حسینی مطرح کرد:

آمریکا در دوران اجرای برجام بیش از ۱۵ بار ایران را تحریم غیرهسته ای کرده است

به گزارش نویدتهران،سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تحمیل هزینه بر هم زدن برجام را هدف آمریکا از تحریم‌‌های متعدد اشخاص حقیقی و حقوقی در سال‌های بعد از اجرای برجام دانست.
سید حسین نقوی حسینی در خصوص تحریم‌های غیرهسته‌ای متعدد آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران بعد از اجرای برجام، گفت: آمریکایی‌ها از ابتدای توافق برجام سر ناسازگاری با برجام گذاشتند، آنها به دنبال متوقف کردن برجام با هزینه ایران هستند البته جمهوری اسلامی با هوشمندی تاکنون اجازه تحمیل این هزینه به کشور را نداده است.

نماینده مردم پیشوا و ورامین در مجلس شورای اسلامی، گفت: بیست و ششم دی ماه سال ۹۴ روز آغاز اجرای برجام است، اما آمریکا از همان ابتدا با انواع تحریم‌ اشخاص حقیقی و حقوقی به دنبال افزایش فشار به ایران بود، به نوعی که روز بیست و هفتم دی ماه سال ۹۴ یعنی یک روز بعد از اجرای برجام، لیست بلند بالای تحریم علیه ایران را به تصویب رساند.

وی با تاکید بر اینکه تحریم‌های متعدد اشخاص حقیقی و حقوقی در سال‌های بعد از اجرای برجام بر خلاف نص صریح توافقنامه است، افزود: آمریکایی‌ها در این مدت بیش از ۱۵ مرتبه جمهوری اسلامی ایران را تحریم غیرهسته‌ای کردند.

نقوی حسینی معتقد است: آمریکایی‌ها خواهان بر هم زدن برجام هستند اما جسارت پرداخت هزینه خروج از برجام یا بر هم زدن آن را ندارند لذا به اقداماتی از جنس تحریم روی آوردند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: آمریکایی‌ها کاملا برخلاف نص صریح و دقیق مواد ۲۶، ۲۸ و ۲۹ برجام عمل کرده‌اند بنابراین تمام این تحریم‌ها بر خلاف نص صریح توافقنامه بین‌المللی بین ایران و ۵+۱ است.