فرمانده نیروی دریایی سپاه:

آمریکا جرأت نمی‌کند علیه ایران اسلامی اقدام نظامی انجام دهد

سردار فدوی با تأکید بر اینکه ملت ایران از آرمان‌های خود کوتاه نمی‌آید،گفت: امریکا جرأت اقدام نظامی علیه ایران اسلامی راندارد.

سردار دریادار پاسدار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره 504 شهید منطقه چهارمردان در مسجد چهارمردان قم برگزار شد، با بیان اینکه ایران اسلامی از مرحله دفاع گذر کرده است، اظهار کرد: اکنون دشمنان انقلاب اسلامی به قدرت‌های نظامی ایران اقرار کرده و بر اساس گفته‌های آنها می‌توانیم بگوییم که انقلاب اسلامی به مرحله بازدارندگی رسیده است.
به گزارش نویدتهران،وی اضافه کرد: اگر دشمن اقدامی علیه نظام اسلامی انجام دهد نسبت به منفعت، باید هزینه بیشتری را پرداخت کند به همین علت به خود جرأت نمی‌دهد که به صورت عملی در عرصه نظامی اقدامی علیه ایران اسلامی انجام دهد.
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به برخی از سخنان وزیر دفاع آمریکا در مورد ایران اشاره کرد و گفت: افرادی که در جایگاه‌های حساس قرار دارند باید فهم درستی از جایگاه کنونی نظام اسلامی داشته باشند و با این آگاهی در مسؤولیت‌های خود ایفای نقش کنند.
وی با تاکید بر اینکه مومنان نباید برای وعده خداوند متعال تخلفی قائل شوند، مطرح کرد: انقلاب اسلامی به وعده‌های الهی ایمان داشته است و با تکیه بر ایمان توانسته به پیروزی برسد اما باید مراقب باشیم که مبانی خود را حفظ کرده و در راستای صیانت از آنها تلاش کنیم چرا که اگر مبانی انقلاب با مبانی غربی جابه جا شود طی کوتاه‌ترین مدت دستاوردهای بزرگ را از دست می‌دهیم.
سردار فدوی با بیان اینکه پرتو انقلاب اسلامی در کشورهای مختلف تحولات جدی را به دنبال داشته است، اظهار کرد: الگوبرداری از انقلاب اسلامی مردم بسیاری از کشورها را بیدار کرده است؛ ایران و عراق هشت سال مقابل یکدیگر ایستادگی کردند اما اکنون در کنار یکدیگر قرار گرفته و در راستای مقابله با دشمن واحد تلاش می‌کنند.
وی ارتباط ایران با کشورهای مختلف را عامل هراس دشمن دانست و مطرح کرد: جایگاه کنونی نظام اسلامی با جایگاه گذشته آن نباید یکسان باشد به همین علت پیشرفت در نظام اسلامی متوقف نمی‌شود.
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه آموزه‌های دینی در فلسفه سیاسی غرب هیچ جایگاهی ندارد، عنوان کرد: در دانشگاه‌های داخلی از افرادی که مبانی فلسفی بدون خداوند متعال را ارائه کرده‌اند یاد می‌شود و آنها را مورد احترام قرار می دهند در حالی که آنها هیچ فهمی در مورد قیامت، امام زمان(عج) و خداوند متعال ندارند.
وی یادآور شد: دشمن نسبت به جایگاه نظام اسلامی ایران آگاه است اما به تبع آن دیگر کشورهای اسلامی نیز باید روندی را دنبال کنند تا قدرت نظامی خود را برای دشمن قابل فهم کرده و رعب و وحشت استکبار را افزایش دهند.
سردار فدوی با تاکید بر اینکه به برکت خون شهدا نظام اسلامی در عرصه‌های مختلف به پیشرفت‌های بسیاری رسیده است، تصریح کرد: شهدای عراق، سوریه و دیگر کشورهای مقاومت از شهدای دفاع مقدس ایران الگوبرداری کرده‌اند.
وی از دریا به عنوان یکی از راه‌های اصلی برای تبادل کالا یاد کرد و ادامه داد: سال 57 آمریکایی‌ها فکر می‌کردند که با استفاده از واسطه‌هایی از جمله ضد انقلاب‌ها می‌توانند انقلاب اسلامی را شکست دهند اما با گذشت زمان قدرت انقلاب اسلامی بیشتر شد و دشمن نتوانست به اهداف خود برسد.
این یادگار هشت سال دفاع مقدس با بیان اینکه آمریکایی‌ها به دنبال طولانی‌تر کردن دفاع مقدس بودند، عنوان کرد: رشادت‌های مختلف رزمندگان دفاع مقدس کم‌نظیر بوده است، در زمان حال نیز هیچ فردی نمیتواند عملیات والفجر هشت را باز طراحی کند و در صورت طراحی هم نمی‌تواند آن را انجام دهد چرا که در این عملیات رزمندگان اسلام طی 72 روز مقابل همه تجهیزات نظامی کشورهای مختلف ایستادگی کردند.
سردار فدوی با تاکید بر اینکه توانمندی‌های انقلاب اسلامی در صنعت دریایی دشمن را نگران کرده است، اظهار کرد: هر فردی که بر اساس فرمول انقلاب اسلامی عمل کند می‌تواند به نتیجه برسد؛ رسیدن کشورهای حامی مقاومت به این نتایج سبب وحشت دنیای استکبار شده است.
وی با بیان اینکه همگان نسبت به ظلم‌های استکبار آگاه شده‌اند،‌ اضافه کرد: هیچ کشوری در دنیا نمی‌تواند مقابل قدرت انقلاب اسلامی ایستادگی کند، باید جایگاه کنونی نظام اسلامی برای همگان تشریح شود تا برخی از الگوهای دیگر سخن به میان نیاورند.
سردار فدوی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با دست‌اندرکاران راهیان نور امسال اشاره کرد و گفت: باید داشته‌های دفاع مقدس را گرامی بداریم چرا که گرامیداشت آنها سبب افزایش برکات و نعمت‌های انقلاب اسلامی می‌شود.
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از جایگاه شهدا در نزد خداوند متعال یاد کرد و گفت: آنها در جایگاه‌های والا قرار دارند و از پروردگار خود روزی می‌گیرند اما ما با عبادت‌های مستمر هم نمی‌توانیم به آنها برسیم.
وی با تاکید بر اینکه دریا صحنه درگیری‌های نظامی احتمالی است، عنوان کرد: آمریکا جرأت نمی‌کند علیه ایران اسلامی اقدام نظامی انجام دهد، اما پایگاه‌های نظامی را در برخی از کشورها ایجاد کرده و برای نفوذ غیر مستقیم در کشورهای اسلامی تلاش می‌کند.
سردار فدوی خاطرنشان کرد: بزرگترین پایگاه هوایی آمریکا در دنیا تا کنون یک پرواز هم با هدف ایران اسلامی نداشته است.
وی با بیان اینکه دشمن به ناتوانی خود در مقابل نظام اسلامی اذعان دارد، تصریح کرد: اهداف سیاسی و اقتصادی که توسط دشمن دنبال می‌شود هدف اصلی نیست چرا که دشمن در حقیقت به دنبال نابودی نظام اسلامی است و در این مسیر از هیچ اقدامی دریغ نمی‌کند.
سردار فدوی با اشاره به اینکه ملت مبارز ایران از آرمان‌های خود کوتاه نمی‌آید، اظهار کرد: ملت با حضور خود در صحنه به خوبی پافشاری خود برای حفظ آرمان‌ها را اثبات کرده است به همین علت قادر به ایستادگی مقابل قدرت نظام اسلامی که برگرفته از بدنه مردم است، نیست.
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزاری یادواره‌های شهدا را اقدامی برای بازخوانی ارزش‌ها و آرمان‌ها دانست و اضافه کرد: هر چند اکنون بعد از گذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنی دشمنان کم نشده اما در مقابل قدرت انقلاب اسلامی نیز افزایش داشته است.
وی از انقلاب اسلامی به عنوان امانتی الهی نام برد و گفت: این امانت با خون شهدای دفاع مقدس حفظ و به مردم و مسؤولان سپرده شده است به همین علت اقشار مختلف جامعه به ویژه مسئولان باید از این امانت الهی مواظبت کرده و نسبت به انجام رسالت‌های خود حساس باشند.