نقوی حسینی مطرح کرد:

آمریکا به دنبال اجرای یک طرفه برجام است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آمریکایی ها معتقدند که نباید با برجام مقابله کرد، بلکه توافق را به شکل حداقلی اجرا کنند تا ملت ایران از برجام انتفاعی نبرند.
سیدحسین نقوی حسینی با اشاره به تغییر موضع معنادار آمریکا در مسائل مختلف در رابطه با ایران از جمله برجام و قرارداد بوئینگ، گفت: ترامپ پیش از آغاز دولت خود، عملا شمشیر را بر علیه ایران از رو بست و تصور می کرد که می تواند یک طرفه علیه برجام اقدام کند، اما در مسیر حرکت متوجه شد که توافق هسته ای، یک توافق بین المللی است و قطعا در صورت نقض برجام، با عکس العمل جامعه بین الملل روبه رو خواهد شد.

به گزارش نویدتهران،نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به نظر من آمریکایی ها درباره برجام در شرایط کنونی تغییر رویکرد داده اند، آن ها معتقدند که نباید با برجام مقابله کرد، بلکه توافق را به شکل حداقلی اجرا کنند تا ملت ایران از برجام انتفاعی نبرند.

وی گفت: زمانی که جمهوری اسلامی از آثار و فواید توافق هسته ای بهره مند نشود، به این معنا است که برجام به صورت یک طرفه در حال اجرا بوده و چیزی نسیب مردم ایران نمی شود. آمریکایی ها امروز اعلام کرده اند که به دنبال اجرای سخت گیرانه برجام هستند این اظهارات به معنای اجرای یک طرفه توافق است.

نقوی حسینی ادامه داد: از طرف دیگر ایالات متحده درصد است که تحریم های جدیدی را علیه جمهوری اسلامی وضع و اعمال کند، البته این تحریم ها هسته ای نبوده و به نظر آن ها با برجام مغایر نیست، از این رو آمریکایی ها به طرح بهانه های واهی به دنبال افزایش فشار به جمهوری اسلامی در کنار اجرای یک طرفه و ضعیف برجام هستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا درباره ادامه صدور مجوز برای شرکت بوئینگ جهت فروش هواپیما به ایران، گفت: نهادها و مقامات آمریکایی مشکلی برای صدور مجوز در این حوزه ندارند، اما آن ها به دنبال هستند که در ادامه عملیات های پولی و بانکی، آنقدر شرط و مانع سازی کنند، تا عملا اجرای قراردادهای مذکور امکان پذیر نباشد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا به پایگاه واشنگتن فری‌بیکن گفته واشنگتن به صدور مجوز برای شرکت‌هایی مانند بوئینگ جهت انجام معاملات چند میلیارد دلاری با ایران ادامه خواهد داد.