دبیر کل حزب الله لبنان :

آمریکا باید از منطقه خارج شود

به گزارش نویدتهران،سید مقاومت گفت: اگر آمریکایی ها عمودی از منطقه خارج نشوند، آنها را افقی از منطقه بیرون خواهیم کرد.

سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان ، شهید سردار قاسم سلیمانی را نماینده نه فقط ایران بلکه نماینده مقاومت دانست.

دبیر کل حزب الله لبنان که به مناسبت هفتمین روز شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس نائب رئیس سازمان بسیج مردمی عراق و همراهان آنها سخن می گفت ، ادامه داد: شهید قاسم سلیمانی فقط نماینده خود یا خانواده اش نبود بلکه نماینده این انقلاب و این نظام مبارک و رهبری مبارک و حکیم انقلاب بود. باید قدردان و سپاسگزار فداکاری های شهیدان به ویژه شهید سردار قاسم سلیمانی باشیم. شهید قاسم سلیمانی همواره به ما کمک می کرد و باعث تقویت ما می شد. او کمک های فکری، مادی و معنوی به ما داشت و به طور دائم در کنار ما حضور داشت.

سید حسن نصرالله افزود: یکی از دلایل قدرت گرفتن مقاومت در سال های ۱۹۹۸ و ۱۹۹۹ در جنوب لبنان که به پیروزی سال ۲۰۰۰ منجر شد، کمک های شهید قاسم سلیمانی بود. او دیدگاه مشابه ما داشت که پس از آزادسازی جنوب لبنان، کشور ما همچنان با خطر چشم طمع و حتی انتقام گرفتن اسرائیل روبروست. یکی از عوامل پیروزی سال ۲۰۰۰ نقش شهید قاسم سلیمانی بود.

وی افزود: آنگاه که شهید سلیمانی مسئول نیروی قدس شد به لبنان آمد. او منتظر نماند تا ما به ایران برویم و او را بشناسیم و به او تبریک بگوییم بلکه او نزد ما آمد و به سرعت توانست با کمک رهبران جهادی و حزب الله روابطی متفاوت و منحصر به فرد و محکم با مقاومت به وجود آورد به طوری که به سرعت احساس کردیم که او یکی از ماست.

دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی گفت: اذعان می کنم زمانی که گاهی خسته می شدیم و می خواستیم مقداری استراحت کنیم، شهید قاسم سلیمانی به ما می گفت در برابر اسرائیل، زمان نداریم.
سید حسن نصرالله افزود: در زمان جنگ سال ۲۰۰۶ هم با وجود همه خطرات، شهید قاسم سلیمانی به حومه جنوبی بیروت آمد و در طول جنگ در کنار ما بود. او می توانست در سوریه یا لبنان باشد و از دور مسائل را هماهنگ کند اما در اتاق عملیات در کنار ما بود. او می گفت یا در کنار شما زنده می مانم یا در کنار شما می میرم.
دبیر کل حزب الله لبنان تصریح کرد شهید قاسم سلیمانی شریک اصلی ما در آزاد سازی لبنان در سال ۲۰۰۰ بود و من وظیفه دارم این را بعد از شهادت او بگویم.
سید حسن نصرالله ادامه داد: پس از پایان جنگ سال ۲۰۰۶، بر اهمیت لزوم بازسازی خانه‌های ویران شده، تأکید کردیم، شهید قاسم سلیمانی پس از بازگشت به تهران، کمک لازم را در اختیار ما قرار داد تا آبروی ما حفظ شود و هیچ کسی در خیابان‌ها باقی نماند.
وی گفت: اگر داعش در شرق حمص و تدمر شکست داده نمی‌شد، نمی‌توانستیم داعش را در ارتفاعات عرسال لبنان شکست دهیم. حاج قاسم سلیمانی شخصا در نبرد‌ها علیه داعش در کنار ما و برادران سوری حضور داشت. اگر داعش در عراق پیروز می‌شد همه کشور‌های منطقه را تهدید می‌کرد و سوریه به تهدید بزرگی تبدیل می‌شد. شکست داعش در عراق به شکست داعش در سوریه کمک زیادی کرد.
دبیر کل حزب الله لبنان تصریح کرد: اگر داعش در عراق شکست نمی‌خورد اردن، کویت و کشور‌های حاشیه خلیج فارس با خطر مواجه می‌شدند؛ کشور‌هایی که پول، سلاح، رسانه، فتوا‌ها و انتحاری‌ها و قاتلان را در اختیار داعش قرار دادند، حکومت‌ها و ملت هایشان با خطر مواجه می‌شدند، ایران و ترکیه با خطر مواجه می‌شدند. حتی کسانی که از داعش حمایت کردند، (با خطر مواجه می‌شدند).

دبیر کل حزب الله لبنان ادامه داد: قدرت بازدارندگی، امکانات، تجربه و توانایی‌های مقاومت، به برکت جمهوری اسلامی و رهبری آن امام خامنه‌ای و نماینده او حاج قاسم سلیمانی است. با این وجود، او هرگز به ما منت نگذاشت و هرگز به چنین مسایلی اشاره هم نمی‌کرد. او به ما گفت که خادم ماست و این عبارت او در برابر همه گروه‌ها در لبنان و فلسطین معروف بود.
سید حسن نصرالله ادامه داد: مقاومت مدیون کمک های جمهوری اسلامی و حاج قاسم سلیمانی است. لبنان که پیش از سال ۲۰۰۰ ضعیف ترین طرف در منطقه بود، اما پس از سال ۲۰۰۶ به تهدید راهبردی برای اسرائیل تبدیل شد و در چند ماه اخیر هم گفتند که حزب الله با موشک های دقیق خود به تهدیدی برای موجودیت اسرائیل تبدیل شده است.
وی تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی در ۲۰ سال گذشته هیچ درخواستی از ما نکرد و هیچ دستوری به ما نداد. همانطور که جمهوری اسلامی هم هرگز در برابر کمک های خود، درخواستی از ما نداشته است. شاید هیچ کسی باور نمی کند که جمهوری اسلامی ایران بر اساس مسئولیت های اخلاقی و دینی خود کمک می کند و هیچ درخواستی از ما ندارد و هیچ دستوری به ما نمی دهد و حتی انتظار تشکر هم از ما ندارد اما غربیها نمی توانند چنین چیزی را درک کنند به همین علت تصور می کنند گروه های مقاومت ابزاری در دست ایران هستند.
سید مقاومت افزود: جمهوری اسلامی ایران خود را مسئول ملت های مستضعف در جهان می داند و بر این اساس به آنها کمک می کند.
سید حسن نصرالله گفت: شهید فرمانده قاسم سلیمانی و شهید فرمانده ابومهدی المهندس، شاگردان مکتب امام خمینی (ره) بودند. شهید ابومهدی المهندس هم از نظر شخصیتی, ویژگی های شبیه شهید قاسم سلیمانی داشت. او با اینکه جانشین فرمانده نیروی بسیج مردمی عراق بود که بیش از ۱۲۰ هزار نیرو دارد، اما خودش را شاگرد و سرباز حاج قاسم سلیمانی می دانست.
این دو در مبارزه با داعش کنار هم بودند و خداوند هم اینطور مقدر کرد که اینها کنار یکدیگر شهید شوند. چنین چیزی تصادفی نبود.
سید حسن نصرالله تصریح کرد : همه ملت ها و کشورهای منطقه باید از حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس قدردانی کنند. همه ملت های منطقه نه فقط ملت عراق باید از بسیج مردمی و فرماندهان بسیج مردمی و فرماندهان نیروهای نظامی و امنیتی تشکر کنند. همه ملت های منطقه و کشورهای منطقه باید از حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و برادران شهیدشان و کسانی که هنوز زنده هستند، قدردانی کنند زیرا آن ها در نبردشان در مبارزه با داعش از همه ملت های منطقه دفاع کردند از لبنان گرفته تا همه ملت های منطقه و امنیت و ثبات منطقه را حفظ کردند.

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه با اشاره به حضور میلیونی مردم ایران و عراق در تشییع پیکر مطهر شهدای مقاومت گفت: تصاویر تشییع میلیونی شهید سلیمانی در ایران از اهواز تا مشهد تا تهران تا قم تا کرمان و نیز تظاهرات گسترده و بسیار بزرگ در دیگر شهر‌های ایران را شاهد بودیم . ما همواره می‌گفتیم که تشییع امام خمینی در تهران در تاریخ منحصر به فرد بود.
پیش از طلوع آفتاب، خیابان های تهران پر از جمعیت شده بود. یعنی مردم پس از نماز صبح به خیابان ها آمدند و سرمای شدید هوا، به همراه خانواده هایشان تا غروب آفتاب و رسیدن پیکر شهدا به میدان آزادی، در خیابان ها باقی بمانند. مردم گریه می کردند.
نه تنها این تشییع پیکرها بی سابقه بود، اجازه بدهید ملت ایران در طول تاریخ بی نظیر است. پیام تشییع پیکرها در همه شهرهای ایران به ویژه تهران بسیار بزرگ بود.
من زمانی که تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی را در استان خوزستان دیدم به آل سعود و رژیم های خلیج فارس و اربابان آمریکایی و غربی آنها که نا امید شده اند گفتم: امروز نیز این آیه بر جمهوری اسلامی ایران مصداق دارد: الیوم یئس الذین کفروا من دینکم.

یعنی از زمانی که خداوند آدم علیه السلام را آفرید هر چند در طول تاریخ بزرگان و اولیای فراوانی بوده اند با این حال در طول تاریخ بشر تشییعی با شکوهتر و با عظمت‌تر از تشییع امام خمینی ( ره) ندیده ایم اما جهان در تشییع حاج قاسم سلیمانی چه چیزی مشاهده کرد؟ پنج میلیون، هفت میلیون به هر حال حجم مردمی گسترده‌ای بود که پس از تشییع امام خمینی رضوان الله علیه نمونه‌ای در تاریخ ندارد.
اکنون در کره زمین ملتی بیاورید که اگر رهبر یا یکی از ژنرالها یا یکی از عزیزانش بمیرد حاضر باشد در روز بسیار سرد بعد از نماز صبح به خیابان ها بیاید و با همسر و کودکان و خانواده اش تا بعد از غروب آفتاب روی پای خود بایستد تا این پیکر را در میان انبوه جمعیت میلیونی تشییع کنند.

وی افزود: حضور گسترده مردم در تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی، تولد دوباره جمهوری اسلامی بود که به برکت این خون های پاک عملی شد. این حضور مردمی، مصونیت بزرگی برای جمهوری اسلامی ایجاد کرد. یکی از برکت های خون این شهدا، احیای ارزش های جهاد، مقاومت، پایداری، اخلاقی، اخلاص و شهادت بود.

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: پیام تشییع پیکر (سپهبد شهید سلیمانی) در همه شهر‌های ایران بسیار بزرگ است. من از برخی کارشناسان ارشد آمریکایی خواندم که گفتند تشییع پیکر (سپهبد شهید سلیمانی) در تهران، دونالد ترامپ و دولت او را به وحشت انداخت.

سید حسن نصرالله با اشاره به پاسخ موشکی ایران به آمریکا گفت: حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی عین الاسد، هیبت آمریکا را در هم شکست. هزاران سرباز آمریکایی مجبور شدند فرار کنند و پنهان شوند و لحظات وحشت را تجربه کنند. چهره دونالد ترامپ و همراهانش در نشست خبری، شبیه افراد عزادار بود.
دبیر کل حزب الله لبنان افزود: ملت ایران با حضور گسترده در مراسم تشییع پیکر شهید قاسم سلیمانی، در واقع خواستار گرفتن انتقام خون او شد و تصمیم پاسخ دادن فقط تصمیم رهبر ایران نبود، بلکه تصمیم ملت این کشور بود.

وی افزود: ایران با این حمله، قدرت، شجاعت و اقتدار خود را نشان داد. ایرانی ها اعلام کرده بودند اگر آمریکا به این حمله پاسخ دهد، همه پایگاه های آمریکا در منطقه و نیز اسرائیل را هدف قرار خواهند داد. فرماندهان نظامی آمریکا به ترامپ گفتند که توانایی دفاع از این پایگاه ها را ندارند.
ترامپ در سخنانش ایران را به مذاکره و همکاری دعوت کرد. ترامپ در حالی از مبارزه با داعش سخن گفت که بزرگترین فرمانده مبارزه با داعش را به قتل رساند و عناصر داعش را خوشحال کرد.
سید مقاومت افزود: ترامپ بزرگترین دروغگو در تاریخ آمریکاست. حاج قاسم سلیمانی به هیچ وجه برای منفجر کردن سفارت آمریکا در بغداد برنامه ریزی نمی کرد. ترامپ با مطرح کردن این دروغ، می خواهد جنایت خود را توجیه کند. سیلی محکمی که ایران به آمریکا زد، درسی برای همه ماست که به قدرت خود اعتماد کنیم و بدانیم که قدرت آمریکا نامحدود نیست.
دبیر کل حزب الله لبنان افزود: وزیر دفاع آمریکا اعتراف کرد که موشک‌های ایران به پایگاه عین الاسد رسید. در پی این حمله، همه منطقه در آستانه جنگ قرار گرفت. این حمله بزرگ نظامی، شجاعت بی نظیر رهبران و ملت ایران را نشان داد. در این حمله، پایگاه نظامی آمریکا هدف قرار گرفت که از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون بی سابقه بود. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با وجود همه تهدیدات قبلی خود، به آن پاسخ نداد.
وی گفت: این حمله همچنین واقعیت قدرت نظامی ایران را به نمایش گذاشت.این موشک‌ها را ایران در داخل این کشور ساخته است. این عملیات را افسران و سربازان ایرانی اجرا کردند. تصمیم گیری درباره این عملیات، سلاح‌های به کار رفته در این عملیات و اجرای این عملیات کاملا ایرانی بود.
دبیر کل حزب الله لبنان تصریح کرد: وزیر دفاع آمریکا اعتراف کرد ۱۱ فروند موشک ایران به پایگاه عین الاسد اصابت کرد. این موضوع به معنای آن است که همه پایگاه‌های آمریکا در منطقه در تیررس موشک‌های دقیق ایران قرار دارند.پاسخ به جنایت آمریکا در به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس، با یک عملیات نیست. بلکه یک مسیر طولانی است که باید به بیرون راندن آمریکا از منطقه خاورمیانه منتهی شود. آ
وی گفت: آنچه در عین الاسد رخ داد، فقط یک سیلی و یک گام قوی در این مسیر طولانی برای پاسخ به این جنایت و مقدمه نظامی در آغاز این مسیر بود.در این هفته، پیام‌های زیادی از فرماندهان و نیرو‌های حزب الله دریافت کردم که خواستار اجرای عملیات شهادت طلبانه شدند که این روحیه یکی از برکت‌های این شهادت عظیم است. یکی از برکت‌های این شهادت، بر ملا کردن چهره واقعی آمریکا بود.
عده‌ای اصرار داشتند که آمریکا دوست ملت‌ها و ضامن امنیت و ثبات منطقه است. اما این شهادت نشان داد که آمریکا شیطان بزرگ و دشمن اصلی ماست. مردم باید این موضوع را درک کنند.دولت‌های آمریکا بزرگترین جنایتکاران در جهان هستند. اسرائیل با حمایت‌های آمریکا، فلسطین را اشغال کرده است و به جنایت‌های خود در حق فلسطین و دیگر ملت‌های منطقه ادامه می‌دهد.
آمریکا تروریسم تکفیری را به منطقه آورد. داعش را آمریکا تشکیل داد تا ملت ها، کشور‌ها و تاریخ و تمدن ما را از بین ببرد. همه جنایت‌های داعش را در واقع باید پای آمریکا نوشت و جنگ‌های داخلی و فتنه انگیزی‌ها هم بخشی از اقدامات آمریکاست. ملت‌ها نباید درباره شناخت دشمن واقعی اشتباه کنند.
بلکه ملت‌های منطقه باید از این موضوع آگاه باشند و به آن توجه کنند که آمریکا تهدید اصلی است و اسرائیل ابزاری در دست آن است. آمریکا اصلی‌ترین تهدید برای امنیت ملی همه کشورهاست. آمریکا غارتگر اصلی نفت و ثروت‌های کشور‌های ماست.
دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه با اشاره به نقش سردار سلیمانی و شهدای مقاومت در نابودی داعش گفت: به مسعود بارزانی یادآوری می کنم که باید امروز قدرشناسی خود از حاج قاسم سلیمانی را نشان دهد.به مسعود بارزانی یادآوری می کنم زمانی که داعش به نزدیک اربیل رسیده بود و با همه طرف ها تماس گرفت و هیچ کسی به او کمک نمی کرد، این حاج قاسم سلیمانی بود که به همراه شماری از فرماندهان حزب الله به اربیل رفتند.
به او یادآوری می کنم که زمانی که حاج قاسم سلیمانی وارد اربیل شد، دستان بارزانی از ترس می لرزید و این حاج قاسم سلیمانی بود که منطقه کردستان را از خطر داعش نجات داد.
سید مقاومت تصریح کرد: اگر آمریکایی ها عمودی از منطقه خارج نشوند، آنها را افقی از منطقه بیرون خواهیم کرد. دولت آمریکا و قاتلان، هزینه سنگینی پرداخت خواهند کرد و خواهند فهمید که ارزیابی اشتباهی داشتند.ترامپ و دولت او خواهند فهمید که بر خلاف سخنان چند روز گذشته خود، جهان امن تر نشده است و این یاغی ها و قاتلان دیگر امنیت نخواهند داشت. تاریخ جدیدی در منطقه آغاز شد.
وی گفت: پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی، جهان، جهان دیگری خواهد بود و مستبدان در آن جایی نخواهند داشت. خون های پاک این شهدا هدر نخواهد رفت و اهداف آن محقق خواهد شد. ترامپ به دنبال نفت عراق و ثروت های این کشور است.
اگر آمریکاییها از عراق خارج نشوند، این ملت عراق است که تصمیم خواهد گرفت چگونه با نیروهای اشغالگر مقابله کند. می دانیم که واشنگتن برای کارشکنی در موضع تاریخی بغداد درباره خروج نظامیان آمریکایی از عراق تلاش خواهد کرد.
پس از سیلی عین الاسد و تحولاتی که ان شاء الله در عراق صورت خواهد گرفت، بقیه محور مقاومت هم باید وارد عمل شود. سخنان مقاومت صادقانه بود و در روزها، هفته ها و ماه های آینده شاهد آن خواهید بود.
آمریکایی ها باید سربازان، افسران و کشتی های خود را از منطقه خارج کنند. این تصمیم محور مقاومت قطعی است و اگر کسی تصور می کند این خون های پاک فراموش خواهد شد، باید بداند که در توهم قرار دارد و ما وارد مرحله و دوره جدیدی در منطقه شدیم.

دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به حادثه هواپیمای اوکراینی در ایران گفت: در هیچ یک از کشورهای جهان چنین سابقه ای وجود ندارد که در نتیجه خطای انسانی با اصابت موشک، هواپیمایی سقوط کند و دو یا سه روز بعد اعتراف کند و واقعیت را بگوید و پنهان کاری نکند. این شفافیت و جرأت در جهان بی نظیر است. با این حال برخی تلاش کردند از این مسئله سوء استفاده کنند.
فورا ترامپ توئیت کرد یعنی ترامپ این اشخاص (معترضان) را دید اما میلیونها نفر را که (برای تشییع پیکر سپهبد سلیمانی) آمده بودند ندید! بله حتما او دیده است که میلیونها نفر شعار مرگ بر ترامپ و دولت ترامپ و قاتلان جنایتکار سر می دادند اما چیزی نگفت. در هر حال خون این شهدا بار دیگر جمهوری اسلامی را در داخل بیمه و قوی تر و متحد تر کرده است.