مقاله روزنامه ینی شفق ترکیه؛

آمريکا، عامل اصلي اغتشاشات در ايران

به گزارش نویدتهران،روزنامه يني شفق چاپ ترکيه نوشت: علاوه بر سلطنت طلبان، طرفداران بارزاني و گروهک تروریستی پژاک ، نقش اصلي را در اغتشاشات ایران، جان مک کين بر عهده دارد.

روزنامه يني شفق چاپ ترکيه با اشاره به برخی اغتشاشات اخير در ايران و نقش آمريکا و سازمان جاسوسي اين کشور نوشت: علاوه بر سلطنت طلبان، طرفداران بارزاني و گروهک تروریستی پژاک، نقش اصلي را جان مک کين -سناتور حزب جمهوريخواه و رئيس کميته نيروهاي مسلح مجلس سنا و سازمان سيا بر عهده دارند.
يني شفق در پايگاه اينترنتي خود تصريح کرد: حمايت آشکار آمريکا از اين اعتراضات نشانه تلاش ها براي سوق دادن ايران به اوضاعي مانند اوضاع سوريه است.
يني شفق نوشت: وزارت دفاع آمريکا «طرح هاي ايجاد کابوس در سال ۲۰۱۸ ميلادي» را از ايران آغاز کرده است.
اين روزنامه تصريح کرد:‌ کاخ سفيد مصرّانه از اين اعتراضات حمايت مي کند. اعتراضات اخير در ايران بسيار مشابه وقايع سال ۲۰۱۱ ميلادي سوريه است. علاوه بر سلطنت طلبان، طرفداران بارزاني و گروهک تروریستی پژاک نيز در ناآرامي ها نقش فعالي دارند و نقش اصلي را نيز جان مک کين ( سناتور از حزب جمهوريخواه و رئيس کميته نيروهاي مسلح در مجلس سنا) که در وقايع سوريه نقش مهمي داشت و سازمان سيا بر عهده دارند.

جان مک کین سناتور ۸۱ ساله آمریکایی و رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای این کشور ، یکی از حامیان پر و پا قرص گروهک تروریستی منافقین است به طوری که تاکنون چندبار با سرکرده این گروهک دیدار و حتی در برخی محافل خصوصی آنان نیز شرکت کرده است.

وال استريت ژورنال
آمريکا درحال لابي با کشورهاي جهان براي حمايت از اغتشاشگران است
وال استريت ژورنال به نقل از مقامات آمريکايي نوشت: دولت دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا سرگرم لابي با کشورهاي سراسر جهان براي حمايت از آنچه به اصطلاح خود حق ايراني ها درباره برپايي تظاهرات صلح آميز دانست و اينکه اگر دولت ايران تظاهرات در سراسر اين کشور را با روش هاي قهري سرکوب کند، آنها آماده اعمال تحريم هاي جديد عليه اين کشور خواهند بود.

اسپوتنيک
طرح محرمانه رژيم صهيونيستي و آمريکا درباره ضرورت مقابله با نظام ايران
خبرگزاري اسپوتنيک روسيه در تحليلي به «طرحي محرمانه» بين رژيم صهيونيستي و دولت آمريکا براي مقابله با نظام ايران و اظهارنظر يک مسئول صهيونيست درباره ضرورت تغيير نظام ايران براي از بين بردن تهديد عليه اسرائيل پيش از آغاز اعتراضات در ايران اشاره کرد.
به گزارش خبرگزاري اسپوتنيک ، شبکه ۱۰ تلويزيون اسرائيل به نقل از مسئولان اسرائيلي و آمريکايي ، جزئياتي از يادداشت تفاهمي محرمانه را که اسرائيل و آمريکا درباره چگونگي مقابله با ايران امضا کردند فاش کرد.
اين يادداشت تفاهم که دوازدهم دسامبر امضا شد پس از مذاکرات فشرده بين سرويسهاي اطلاعاتي اسرائيل و آمريکا و با حضور مسئولان دفاعي و روساي شوراي امنيت ملي دو کشور درباره «اقدامات عملي» براي مقابله با تهديدات ايران و با توافق درخصوص تشکيل سه تيم مشترک به دست آمد.
براساس گزارش شبکه ده تلويزيون اسرائيل ، تيم اول مسئول برخورد با تهديد روز افزون اسرائيل و کشورهاي عربي سني است و هدف از تشکيل اين گروه تمرکز بر نفوذ ايران به طرف مرزهاي اسرائيل و سوريه و کمک آن به «حزب الله» لبنان است.
تيم دوم مسئوليت جمع آوري گزارشهاي اطلاعاتي درباره برنامه هسته اي ايران را برعهده دارد که دولت دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا و اسرائيل مدعي هستند با وجود توافق هسته اي بين ايران و شش قدرت جهاني به صورت «مخفيانه» در جريان است.
تيم سوم نيز مسئوليت مقابله با برنامه موشکهاي بالستيک ايران و تلاشهاي تهران براي ساخت انبارهاي موشکي زير زميني و همچنين کارخانه هاي تسليحات دقيق و پايگاههاي نظامي نيروي قدس وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در سوريه را برعهده خواهد داشت.
اما راوي ايتان وزير سابق اسرائيلي و مسئول سرويس جاسوسي اسرائيل (موساد) درباره توان اسرائيل در خنثي سازي برنامه هسته اي گسترده ايران ابراز ترديد کرد چرا که بيشتر تاسيسات هسته اي در عمق بسيار پائين زير زمين احداث شده است.
وي افزود بمبهاي اسرائيل نمي تواند به اين تاسيسات برسد و آنها را تخريب کند.
ايتان در گفتگو با روزنامه «جروزالم پست» گفت «تنها راه برخورد با ايران تغيير نظام است» و به صورت تصادفي ، در روزي که اين گفتگو منتشر شد اغتشاشات در ايران آغاز شد.