معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش:

آمار اسکان نوروزی فرهنگیان تا پایان پنجم فروردین به يك ميليون و 881 هزار و 922 نفر رسید

به گزارش نویدتهران،معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش در بازديد از مراکز اسکان نوروزي شهر ری، با اشاره به اينكه شعار وزارت آموزش و پرورش در اسکان نوروز 1397 فرهنگیان ، کیفیت مطلوب و مسافرت ارزان می باشد، گفت: آمار اسکان نوروزی فرهنگیان تا پایان روز پنجم فروردین 1397 به يك ميليون و 881 هزار و 922 نفر رسید.
علي الهيار تركمن در بازديد از مراكز اسكان نوروزي فرهنگيان در شهرري اظهار كرد: مهم ترين رويكرد وزارت آموزش و پرورش در موضوع اسكان، توجه به منزلت اجتماعی فرهنگیان ، ارتقا کیفیت بخشی به جای کمیت گرایی و همچنین افزایش رضایت مندی معلمین در ارائه خدمات بهینه در سفرهای نوروزی مي باشد.

الهيار ادامه داد: رعایت اصول ایمنی و بهداشتی مدارس طرح اسکان، توجه به بهسازی و زیباسازی پایگاههای پذیرش در راستای رعایت حقوق شهروندی و تکریم مهمانان نوروزی، اطلاع رسانی مناسب و هدایت مسافرین در مبادی شهرها، تهیه و تمهید امکانات لازم در تمامی پایگاههای اسکان، از جمله اقدامات وزارت آموزش و پرورش در نوروز امسال است.

وي ارائه خدمات لازم به منظور افزایش ماندگاری سفر و بهره مندی از دستاوردهای قومی و محلی استانها را از سياست هاي طرح اسكان نوروز 97 دانست و گفت: برپایی نمایشگاههای بومی و سنتی در جوار پایگاههای اسکان، معرفی جاذبه های توریستی و گردشگری استانها از طریق نصب و جانمایی تصاویر برجسته در پایگاههای پذیرش، اختصاص یک یا چند نشریه محلی تحت عنوان  ویژه نامه طرح ساماندهی و ارتقا خدمات سفر ویژه نوروز 1397  ، دریافت و ارسال روزانه گزارش آماری از کلیه پایگاههای پذیرش در مراکز اسکان از مهم ترین اقدامات اجرایی طی چند روز گذشته در 707 پایگاه پذیرش فرهنگيان در سراسر كشور بوده که توسط 25 هزار عوامل اجرایی به صورت کشیک های شبانه روزی در حال ارائه خدمات به فرهنگیان می باشند و تا پایان تعطیلات نوروزي ادامه خواهد داشت.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش آمار اسکان نوروزی فرهنگیان تا پایان روز پنجم فروردین 1397 را يك ميليون و 881 هزار و 922 نفر در قالب 522 هزار و 756 خانوار و معادل 5 میلیون و 82 هزار و 836 نفر- روز اعلام كرد.

وي گفت: تا پايان پنجمين روز از نوروز 97 استان‌های فارس، اصفهان، خراسان رضوي، هرمزگان، خوزستان و یزد به ترتیب پذیرای بیشترین مسافران نوروزی در مراکز اسکان بوده‌اند.

گفتني است، پيش از اين آمار اسكان نوروزي تا پايان روز چهارم فروردين ماه 97، يك ميليون و 548 هزار و 453 نفر در قالب 430 هزار و 126 خانوار و معادل 4 میلیون و 176 هزار و 766 نفر- روز اعلام شده بود.