حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای:

آمادگی کامل برای هر نوع همکاری جهت مقابله با تروریست‌ها را داریم

به گزارش نویدتهران، معاون اول قوه قضاییه گفت: همانطور که قبلا از سوی مقامات کشورمان مطرح شد، ما آمادگی کامل برای برخورد با تروریست‌ها و همه کسانی که به نحوی امنیت را تهدید می‌کنند، داریم و نقش قوه قضاییه در این زمینه مهم است.
حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای، معاون اول قوه قضاییه صبح امروز در دیدار با اشتر اوصف علی، دادستان کل پاکستان اظهار کرد: در شرایط کنونی که نظام سلطه به دنبال دشمنی با کشور‌های اسلامی است، این تعاملات ضروری است. تعاملات در سطوح مختلف بین ایران و پاکستان وجود دارد؛ اما باید با توافقنامه‌هایی که وجود دارد، مسایل مورد نظر عملیاتی شود.

وی ادامه داد: در این مقطع دشمن بیش از پیش به دنبال جلوگیری از پیشرفت کشور‌های اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای افزود: امنیت کشور‌ها امروز مورد تهدید کشور‌های سلطه است و آنها با بهره‌برداری از جریان‌های تکفیری و تروریستی تلاش می‌کنند از خلاء‌هایی که احیانا در مرز‌ها هست، سوءاستفاده کنند.

معاون اول قوه قضاییه گفت: نقش قوه قضاییه اینجا مهم است و همانطور که قبلا از سوی مقامات کشورمان مطرح شد، ما آمادگی کامل برای برخورد با تروریست‌ها و همه کسانی که به نحوی امنیت را تهدید می‌کنند، داریم.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای تصریح کرد: همیشه کشورهای همسایه باید مسایل فی مابین منطقه را رصد و تصمیمات مقتضی بگیرند؛ اما در زمانی که نظام سلطه تلاش می کند مشکلات و بن بست هایی را ایجاد کند، این رفت و آمدها مفیدتر است.

وی اضافه کرد: نظام سلطه ناجوانمردانه در کشورهای اسلامی ایجاد افتراق می کند و می خواهد تبعات آن را به گردن کشورهای اسلامی بیندازد. البته وزارتخانه های خارجه دو کشور در این شرایط نقش موثری دارند و قوه قضاییه هم در این راستا می تواند در موضوعات قضایی نقش مهمی را ایفا کند.

در ادامه دادستان پاکستان گفت: دوستی ما ریشه عمیق تاریخی دارد و از زمانهای قدیم تا بحال ادامه داشته است؛ اما آنچه ما را پیوند داده علاوه بر اشتراک جغرافیایی، اسلام است.

وی افزود: شما بخوبی به دشمن مشترک اشاره داشتید. دشمنان مداخلات خود را درکشورها ایجاد می کنند که باید با همکاری یکدیگر بتوانیم این اختلافات را برطرف کنیم.

دادستان پاکستان گفت : وزارتخانه‌های خارجه دو کشور باید تلاش کنند و عامل ایجاد پیوند بین دوکشور باشند و دستگاه‌های قضایی دو کشور می‌توانند در این زمینه ایفای نقش کنند و قوه قضاییه و در این زمینه به گفت و گو بنشینند تا نتیجه آن به رفع چالش های دو طرف بیانجامد.