سردار حسین اشتری:

آمادگی پلیس برای پاکسازی چهره شهر از معتادان متجاهر

به گزارش نویدتهران، فرمانده نیروی انتظامی از به دار آویخته شدن ۲ تن از مخلان اقتصادی در کشور خبر داد و گفت: این امر یکی از افتخارات پلیس است که در عرصه اقتصادی با همکاری مردم به دست آمد.

سردار حسین اشتری در جمع روسای پلیس های تخصصی تهران بزرگ، اظهار داشت: امروز مردم پلیس را ملجاء و پناهگاه خود می دانند، زیرا آنها به راحتی با پلیس در ارتباط هستند و موضوعات خود را از آن طریق دنبال می کنند.

وی با بیان اینکه فرماندهی تهران بزرگ با اجرای صحیح مأموریت ها توانسته نظم و آرامش در پایتخت جاری و ساری کند، افزود: همت شما عزیزان و کارکنان خدوم این فرماندهی که در مسئولیت های مختلف هستید اثرات مثبتی در جامعه خواهد داشت.

عالی ترین مقام انتظامی کشور بیان کرد: یکی از اقدامات بزرگی که اخیراً از سوی پلیس تهران صورت گرفت، برقراری امنیت راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی (ع) بود که در پایتخت بیش از ۲ میلیون عاشق اباعبدالله الحسین(ع) از میدان امام حسین (ع) تا حرم عبدالعظیم حسنی بدون هیچ نگرانی و در کمال نظم و امنیت برگزار شد.

فرمانده ناجا به اشراف اطلاعاتی پلیس بر جای جای پایتخت در راستای مقابله با هنجارشکنان و تامین امنیت، آسایش و آرامش شهروندان تأکید و تصریح کرد: این کار بسیار بزرگی است که در کنار فعالیت های تجاری و اقتصادی در شهر تهران، مردم امنیت و آرامش را به طور کامل احساس می کنند که این در سایه هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، دعای خیر مردم و تلاش همکارانم میسر شده است.

سردار اشتری خاطر نشان کرد: فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در نظارت ستادی رشد قابل قبولی داشته و این توانمندی و ظرفیت در همکارانم وجود دارد که با سرعت، دقت و فعالیت بیشتر، این رشد را ارتقاء دهند و حرکت رو به جلو را با شتاب بیشتری به سمت مطلوب سوق دهند.

وی، برقراری امنیت پایدار در تهران را یکی از موضوعات مهمی دانست که باید از بعد اقتصادی، انتظامی، اجتماعی و اخلاقی در حوزه های مختلف روز به روز ارتقاء یابد.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با تاکید بر اینکه برخورد با توزیع کنندگان و موادفروشان بایستی با اقتدار بیشتری انجام شود، گفت: معتادان متجاهر، یکی از نگرانی های شهروندان در سطح شهر تهران است و نیروی انتظامی آمادگی دارد طی ۴۸ ساعت در تهران و کل کشور این افراد را شناسایی، دستگیر و به محل های نگهداری و قضائی تحویل دهد که تحقق این امر اهتمام بیشتر مراکز و مسئولان مربوطه را می طلبد تا پلیس را در پاک سازی چهره شهر از وجود این معتادان یاری کنند.

سردار اشتری با اشاره به آمار کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن، گفت: این مقدار ما را راضی نمی کند چراکه حتی یک کشته هم برای ما زیاد است.

فرمانده ناجا ادامه داد: با راه اندازی مانیتورینگ در پلیس راهور فاتب، همت همکارانم و آموزش های لازم، امروز ترافیک نسبت به گذشته روان تر است.

وی، یکی از اولویت های نیروی انتظامی را آموزش دانست و گفت: حرفه ای شدن همکارانم به وسیله آموزش ها و استمرار آن در مقاطع مختلف ضروری است.

عالی ترین مقام انتظامی کشور، شناسایی مخلان نظم اقتصادی را یکی دیگر از توفیقات پلیس دانست و افزود: در این رابطه، دو تن از این افراد صبح امروز به دار مجازات آویخته شدند که این یکی دیگر از افتخارات پلیس است.

سردار اشتری، دستگیری مخلان اقتصادی را مرهون تعامل و همکاری مردم با نیروی انتظامی دانست و گفت: امیدواریم با همکاری دستگاه قضا در مجازات کسانی که برای سود بیشتر موجب اذیت مردم می شوند،گام های موثرتری برداریم که نتیجه آن رضایت مندی شهروندان عزیز است.

وی از نیروی انتظامی به عنوان یک مجموعه اجتماعی محور نام برد و خاطر نشان کرد: اقدامات ما براساس نیازمندی مردم است؛ مأموریت هایمان جدای از مردم نیست بلکه در کنار و برای آنها می باشد.

سردار اشتری در خاتمه از تماس ۷ میلیون شهروند طی هفت ماهه امسال با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ خبر داد و گفت: این تماس ها در راستای رفع مشکلات امنیتی و ارتقاء آسایش و آرامش شهروندان صورت گرفته است.