سردارحسین اشتری:

آمادگی پلیس برای تأمین نظم و امنیت مراسم دهه محرم

به گزارش نویدتهران،فرمانده نیروی انتظامی گفت: هیچ گونه بی احترامی و هتک حرمت به مأموران پلیس را بر نمی تابیم و حتما براساس قانون با کسانی که به مأموران پلیس توهین کنند، برخورد می کنیم.

سردارحسین اشتری در حاشیه گردهمایی سراسری فرماندهان، روسا و معاونان ناجا ( نشست فصلی) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز نشست فصلی فرماندهان و مدیران عالی ناجا آغاز شد و در این جلسه میزبان جانشین فرماندهی معظم کل قوا در امور انتظامی؛ وزیر کشور دکتر “رحمانی فضلی” بودیم.

وی با بیان اینکه این نشست یک روزه فصلی تا عصر امروز ادامه خواهد داشت، افزود: بررسی اقدامات و عملکرد صورت گرفته در ۶ ماهه اول سال و آمادگی برای اجرای مأموریت ها در نیمه دوم سال از اهداف برگزاری این نشست سراسری است.

عالی ترین مقام انتظامی کشور گفت: امید است، برگزاری چنین نشست هایی به ارتقاء امنیت و خدمات دهی به مردم منتج شود.

فرمانده نیروی انتظامی بیان کرد: بحمدالله نیروی انتظامی آماده و شبانه روز مشغول خدمتگزاری به مردم عزیز و بزرگوار میهن اسلامی است و امنیت بالاترین سرمایه برای مردم و کشور است و به لطف خداوند، هدایت های مقام معظم رهبری، پشتیبانی مردم و تلاش نیروهای انتظامی و امنیتی در کشور ساری و جاری است و هر روز این امنیت، آرامش و نظم ارتقاء می یابد.

سردار اشتری عنوان کرد: بنده به مردم عزیز عرض می کنم در کلیه اقصی نقاط کشور اعم از مرزها، شهرها، جاده ها، و … وضعیت امنیتی مطلوب و مناسبی وجود دارد و فرزندانشان در نیروی انتظامی با چشمانی بیدار، آمادگی کامل و تجهیزات به روز خدمت می کنند.

وی تأکید کرد: امروز فرماندهان، افسران، درجه داران و آحاد کارکنان نیروی انتظامی با روحیه مجاهدانه و ستودنی برای خدمت به مردم تلاش می کنند و خوشبختانه مردم اعتماد کامل به پلیس دارند.

عالی ترین مقام انتظامی کشور خاطر نشان کرد: بر اساس نظرسنجی دستگاه های معتبر، بحمدالله اعتماد مردمی به ناجا افزایش داشته و نیروی انتظامی جزء سازمان هایی می باشد که مردم بیشترین اعتماد را به آن دارند، امید است با اقداماتمان این اعتماد مردمی ارتقاء یابد.

فرمانده نیروی انتظامی در پاسخ به سوالی در خصوص بدحجابی و بی حجابی در خودرو، بیان کرد: نیروی انتظامی براساس وظایف قانونی و ذاتی با هرگونه هنجارشکنی برخورد می کند، مصادیق این هنجارشکنی به کرات اعلام شده است.

وی افزود: براساس قانون در خصوص بی حجابی یا بدحجابی در خودرو نیز به مالکان تذکر داده می شود و در صورت دریافت تذکر قبلی، خودرو توقیف می شود البته باید بگویم مردم همکاری خوبی با پلیس دارند و قوانین و مقررات را رعایت می کنند.

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان در خصوص تمهیدات پلیس همزمان با فرا رسیدن ماه محرم، عنوان کرد: در آستانه ماه محرم هستیم و تکایا، حسینیه ها ، مساجد و … مراسم عزاداری آقا ابا عبدالله الحسین (ع) را برگزار می کنند و ان شاء الله در این ایام نیز با کمک و همراهی مردم نظم، امنیت و آرامش را تأمین خواهیم کرد.

وی در خصوص اجرای طرح جمع آوری اراذل و اوباش و برخورد با این افراد، تصریح کرد: طرح جمع آوری اراذل و اوباش در تمام استان ها اجرا می شود و اگر مردم افرادی را در این خصوص می شناسند که برای شهروندان و نوامیس مردم مزاحمت ایجاد می کنند حتما با ۱۱۰ تماس گرفته و یا به مراکز انتظامی و کلانتری ها مراجعه کنند.

عالی ترین مقام انتظامی کشور در رابطه با هتک حرمت برخی به ماموران پلیس، گفت: هیچ گونه بی احترامی و هتک حرمت در این خصوص را بر نمی تابیم و حتما براساس قانون با این افراد به شدت برخورد می کنیم.

وی افزود: به طور مثال اخیرا اتفاقی در محور شیراز – کازرون افتاد و به مأمور زحمت کش ما هتک حرمت شد که بلافاصله افراد ضارب شناسایی، دستگیر و تحویل مراجع ذیصلاح شدند.

سردار اشتری تأکید کرد: امید است هر چه زودتر با این افراد برخورد شود تا این مهم درس عبرتی به توهین کنندگان و دلگرمی برای همکارانمان باشد که شبانه روز و در جای جای کشور مشغول خدمت رسانی هستند.

فرمانده ناجا در خاتمه گفت: لازم می دانم صمیمانه از مردم عزیز تشکر کنم که پس از این حادثه تماس هایی با بنده و همکارانمان داشتند و از نیروی انتظامی اعلام حمایت کردند .