سردار شرفی خبر داد:

آغاز موج نخست بازگشت زوار به کشور/ بهره‌گیری از پایش هوایی برای مدیریت راه‌ها

به گزارش نویدتهران،رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به آغاز موج بازگشت زائران به کشور از تمهیدات پلیس پیشگیری برای مدیریت جمعیت و بهره گیری از امکانات پایش هوایی در مدیریت راه‌ها هنگام بازگشت خبر داد.
سردار محمد شرفی با اشاره به اینکه موج بازگشت زائران به میهن اسلامی مدتی است، آغاز شده اظهار کرد: پلیس پیشگیری با آمادگی کامل برای مدیریت بازگشت زوار به کشور حاضر است و با در دست داشتن “ابتکار عمل” و “کنترل راه‌ها” می‌تواند در هرلحظه اقدامات لازم را برای کنترل لایه به لایه جمعیت هنگام برگشت زوار صورت دهد.
وی ضمن اینکه از زائران حرم حسيني درخواست کرد تا هنگام بازگشت بردباري بيشتري داشته و همواره به اطلاع‌رساني پليس توجه کنند، بیان کرد: پليس پيشگيري با برنامه‌ريزي جامع، تمامي امکانات لازم را در مسير بازگشت زائران پيش بيني کرده و به اندازه کافي در بحث تغذيه و اسکان براي ارائه خدمات به زوار اقدام شده است.
رئیس پلیس پیشگیری ناجا خاطرنشان کرد: طرح‌هاي نهايي پوشش‌هاي انتظامي و ترافيکي براي تسهيل روند بازگشت زائران تدوين و وظايف هريک از يگان‌هاي تابعه، به آنها ابلاغ و تفهيم شده است و با پایش هوایی که توسط بنده و دیگر فرماندهان و همکاران به صورت مرتب از محورها و مسیرهای بازگشت انجام می‌گیرد، امکان اتخاذ بهترین تصمیم و اصلاح مسیرهای حرکتی زائران به خوبی فراهم می‌شود.
این مقام ارشد انتظامی، در مورد تمهیدات ترافيکي که براي تسهيل بازگشت زائران اعمال شده بيان کرد: در اين راستا هماهنگي‌هاي بسياري با مسئولان استاني، شهرستان‌ و همچنين واحدهاي خدمات شهري انجام گرفته است تا با همکاري ساير دستگاه‌ها بتوان تمامي ظرفيت‌هاي موجود را در اجراي اين ماموريت حساس به کار گرفت.
فرمانده قرارگاه ابوذر اربعین، با اشاره به اينکه در هنگام بازگشت نيز بار سنگيني بر دوش پايانه مرزي مهران و استان ايلام قرار خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: پليس پيشگيري نيز مانند ساير بخش‌هاي نيروي انتظامي توجه ويژه‌اي به اين پايانه مرزي دارد و آماده است تا متناسب با شدت گرفتن موج بازگشت زائران اربعين به ميهن، توان و تمرکز خود را بر اين محور افزايش دهد.
وی با بيان اينکه در مورد حمل و نقل عمومي و مهيا کردن اتوبوس از پايانه‌هاي مرزي به ساير نقاط کشور، تمهيدات ويژه‌اي انديشيده شده است، تصريح کرد: با اين وجود زائران مي‌توانند در صورت کمبود وسائط حمل و نقل، مدت کوتاهي از ظرفيت توقفگاه‌ها و ديگر امکانات پليس بهره‌برداري کنند تا شرايط بازگشت مهيا شود.
رئيس پليس پيشگيري ناجا در پايان ضمن تشکر و قدرداني از تلاش همه همکاران در ساماندهي و برقراري نظم و امنيت مسير تردد زائران اربعين حسيني (ع) درخواست کرد با توجه با تراکم جمعيت در هنگام بازگشت و امکان بروز وقفه‌هاي احتمالي در جريان مراجعت، ضمن توجه به اطلاع‌رساني پليس با صبر و بردباري و کمک به يکديگر، به ويژه در مسير بازگشت ، پليس را در خدمت رساني بهتر ياري کنند.